Kopřivnice na nohou! Do města se poprvé od roku 1995 vrací bitva o bronz!

17.05.2024, A-tým

Před rokem se v extralize zachraňovali v play-out, teď házenkáři Kopřivnice bojují v play-off poprvé od roku 1995 o bronzovou medaili!

Absolutní vrchol sezóny odstartoval! Ve středu rozehrála čtveřice aspirantů na medaile závěrečné boje. První výhry zapsaly týmy Lovosic a Plzně, už v sobotu mohou jejich oponenti vývoj svých sérií zvrátit!

Parta okolo trenéra Tomáše Sklenáka zažívá snovou sezonu. Kopřivnice uzavřela základní část mezi elitní čtyřkou a ve čtvrtfinále play-off přemohla pražskou Duklu. Nyní bude na domácí palubovce bojovat o medaili poprvé od devadesátých let, historicky poslední medaili získal tým okolo tehdejšího trenéra Jiřího Nováčka v roce 1995!

Vzpomínka na poslední medaili klubu

V roce 1995 se však nehrálo play-off. Hrací systém při posledním medailovém ročníku doznal změn. Play-off bylo zrušeno a po odehrání základní části se tabulka rozdělila na dvě části. Prvních šest týmů sehrálo mezi sebou dvoukolově dalších deset zápasů, stejně tak i družstva na 7-12. místě. S předstihem si zajistila titul Dukla Praha, které letos vystavila ve čtvrtfinále stopku právě Kopřivnice! Stříbro bralo Zubří a bronzovými medailemi se naposledy v klubové historii ozdobili házenkáři tehdejší Tatry. Toť poslední vzpomínka na medailová léta Kopřivnice! Uznejme, je to pořádně dlouhá doba!

A to, co by mnohým na konci loňské sezóny přišlo jako utopie, se letos proměnilo ve skutečnost. S příchodem trenéra Tomáše Sklenáka zavál v Kopřivnici nový svěží vítr a Kopřivnice za famózní podpory fanoušků píše další nezapomenutelnou a neuvěřitelnou kapitolu klubových dějin! Nyní mohou další medaili v klubové historii přidat naši borci!

Přepište s námi historii a vyvolejme v sobotu na Moravě opět zemětřesení! Budeme vás potřebovat, protože jen s Vámi dojdeme na vrchol! Začínáme v 18:00 hod! Jen společně jsme jeden tým!

Ohlasy před utkáním:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: „V sobotu je plán jasný. Musíme ukázat, že v nás je více, než co jsme ve středu ukázali. Klukům nemůžu upřít snahu, odbojovali to, ale tady se hraje o medaile a standard prostě nestačí. Musíme k tomu přidat něco navíc, jako tomu bylo v sérii s Duklou, kde jsme byli bez debat my týmem, co chtěl více. Bylo to patrné jak z hráčů na hřišti, tak také z lavičky, která žila 60 minut na maximum. Věřím, že přesně tohle v sobotu před našimi skvělými fanoušky ukážeme. Zaslouží si to. Ujet 800 kilometrů ve všední den a ráno jít do práce. To není normální. A tu medaili letos musíme vybojovat především pro ně! Čas, co máme, zkusíme využít na maximum a řádně se nachystat. Doufám, že zase vyprodáme halu a bude to další nezapomenutelný zážitek!“

Martin Střelec, kapitán týmu KH ISMM Kopřivnice: „Pro nás se nic po středě nemění. Jedna výhra nic neznamená a my jsme připraveni naše zaváhání v domácím prostředí napravit. Ve středu jsme byli našim největším soupeřem my sami. Pokud se vyvarujeme nepřesností a diváci nás poženou tak jako obvykle, nepochybuji, že to po sobotě bude 1:1. Na nic jiného teď nemyslíme a v sobotu si pro to půjdeme! Věřím, že fanoušci vyprodají halu. Hrajeme o historický bronz pro celé město, které na podobný úspěch dlouhé roky čeká. SPOLEČNĚ dokážeme urvat první bod!“

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu