Házenkáři mistrovské Plzně porazili i v druhém semifinále Kopřivnici

14.04.2024, A-tým

Šampioni loňského play-off vyhráli v sobotu i druhý zápas semifinále extraligy a v sérii vedou již 2:0 na zápasy. Plzeň tak dělí jedno vítězství od jubilejního desátého postupu do finále extraligy za sebou.

Talentu v Kopřivnici pomohl raketový nástup do zápasu, v polovině 14. minuty vedl 9:2 a záhy 12:4. Kopřivnice pak snížila na rozdíl pěti branek, hosté ovšem šli do devítigólového trháku 17:8 a poločas skončil 18:10. Ve druhé půli se Talent nedostal do vyššího než osmigólového náskoku a Kopřivnice dokázala jednou snížit na rozdíl pěti gólů, více jí hosté nedovolili a zaslouženě zvítězili.

Ohlasy po zápase:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "V první řadě bychom chtěli poděkovat všem našim skvělým fanouškům a městu za podporu, že zase přišlo tolik lidí a trošku jsme to tady v Kopřivnici pobláznili. Za to opravdu moc děkuji. Dnešní zápas byl o poločasech. V prvním poločase jsme vyprodukovali hodně technických chyb, což nás stálo osm gólů do šatny. Druhý poločas už šlo vidět, že když bojujeme a relativně držíme naše věci, tak můžeme hrát i s takovými silnými týmy jako je Plzeň. Nebudeme se na nic vymlouvat, Plzeň je zkrátka plně profesionální tým, na hřišti vždy musíme nechat všechno a určitě bez těch chyb, abychom dokázali držet s Plzní krok. Určitě ještě neskládáme zbraně, máme ještě jeden zápas. Připravíme se na něj a zkusíme to otočit, uvidíme, jak to dopadne."

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: "Jsme spokojení. Po dvou zápasech vedeme 2:0, což je velmi důležité. Mám radost, že jsme celý zápas byli ve výrazném vedení. Věděli jsme, že v Kopřivnici to bude hodně těžký, tvrdý zápas, s velkou podporou fanoušků a s velkým nasazením domácích hráčů. Jsem přesvědčen o tom, že pro Kopřivnici to bylo hodně důležité utkání, protože jet za stavu 0:2 do Plzně pro ni nebude zcela jistě jednoduché. Z tohoto pohledu jsem rád, jakým způsobem jsme zápas zvládli. Čekali jsme to těžší. Důležité zápasy, a obzvlášť v play-off, se velmi často rozhodují třeba v posledních deseti minutách. Tohoto stresu jsme se ušetřili a tím jsme i dokázali ušetřit síly některých hráčů."

KH ISMM Kopřivnice – Talent tým Plzeňského kraje 20:28 (10:18)

Nejvíce branek: Střelec 3, P. Musálek 3, Lefan 3 – J. Douda 11, Kosteski 5, Vinkelhöfer 3 Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3 Vyloučení: 2:1 Diváci: 750