Medailová horečka pokračuje ! KH ISMM Kopřivnice vstupuje po 29 letech čekání do semifinále play-off!

05.04.2024, A-tým

Házenkáři Kopřivnice v pátém čtvrtfinále extraligy porazili Duklu Praha 32:30, sérii play-off vyhráli 3:2 na zápasy a po 29 letech budou hrát o medaile!

Před startem letošního ročníku házenkářské Chance extraligy by si na účast Kopřivnice v semifinále vsadil asi málokdo. Jenomže parta okolo trenéra Tomáše Sklenáka všechny papírové předpoklady řádně rozcupovala, ukázala sílu, velký týmový duch a tradiční házenkářské město dál žíje svou pohádku!

Kopřivničtí házenkáři odehráli letos už velice dobrou základní část. Uzavřeli ji zaslouženým vítězstvím na horké půdě karvinského Baníku a postoupili ze čtvrtého místa do čtvrtfinále play-off. To bylo korunováno zaslouženým postupem nad Duklou Praha.

31 let. Přesně taková doba uplyne od největšího úspěchu v historii kopřivnické házené. Nejenom pamětníci jistě i bez nápovědy budou vědět, o co se jedná. Ano, správně, je to zisk mistrovského titulu našeho klubu. V sezoně 1992/93 to byla právě Kopřivnice, kdo se stal prvním šampionem samostatné České republiky. Po nejúrodnějším roku v historii kopřivnické házené, kdy Kopřivnice získala tzv. double a ovládla nejenom domácí soutěž, ale i Český pohár, dokázala přidat i druhé místo v sezoně 1993/94 a bronz v soutěžním ročníku 1994/95! A právě od posledního medailového ročníku nás dělí dlouhých 29 let!

„Jsme jeden tým, jsme jeden tým, jsme jeden tým," v úžasné a nezapomenutelné atmosféře nadšeně burácela do posledního místa vyprodaná hala, když Kopřivnice vyřadila ve čtvrtfinále play-off pražskou Duklu. Snad i nedaleké kopce se musely chvět!

A tady se dostáváme k naprosto unikátní kombinaci, která je největší kopřivnickou zbraní a leckterý tým by ji mohl jen závidět. Snová jízda Kopřivnice letošní sezónou? To je jedna velká a magická chemie TÝM + FANOUŠCI!

Ten největší respekt si totiž zaslouží nejenom tým Tomáše Sklenáka, vedení, pracovníci a partneři klubu, ale také to, co se odehrává v hledišti! A to jsou naši fanoušci, náš pekelný kotel, náš hnací motor, se kterým tvoříme jednu velkou házenkářskou rodinu! Letošní snová jízda, to je zkrátka a jednoduše zásluha všech! Ještě jednou - DĚKUJEME!

A nyní si pojďme představit našeho soupeře!

Talent Plzeň je nejúspěšnějším klubem české mužské házené posledních let! V posledních deseti letech získal šest titulů mistra České republiky, třikrát se stal vicemistrem a v sezoně 2019/2020 nedohrané kvůli pandemii koronaviru obsadil znovu první místo. Navíc Západočeši přidali i několik vítězství v Českém poháru.

Tyto výsledky Plzeň opravňovaly k účasti v evropských házenkářských pohárech. Klub této možnosti reprezentovat město Plzeň a celý Plzeňský kraj využíval a stal se pravidelným účastníkem druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže - Poháru EHF ( Evropské házenkářské federace ), který nese od sezony 2020/2021 název Evropská liga.

Po mistrovské korunovaci v loňské sezóně a vítězství v Českém poháru vstoupila Plzeň i do letošního ročníku s cílem znovu usednout na český házenkářský trůn. Plzeňští letos ovládli základní část, když pokořili druhou Karvinou o šest bodů. Ve čtvrtfinále play-off zvítězil poslední korunovaný mistr v sérii s Frýdkem-Místkem 3:0 na zápasy, přidal třináctou výhru v řadě a v co nejkratším možném čase postoupil do semifinále, které načne v městské hale na Slovanech již tuto sobotu proti našim borcům!

První semifinálové domácí utkání pak sehrají naši borci v sobotu 13. dubna (od 15 hodin), věříme, že naše hala bude znovu zaplněná do posledního místa a na Moravě opět vytvoříme zemětřesení s epicentrem na hale ZŠ Emila Zátopka!

Předzápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Čeká nás teď brutalní období, ale to vůbec nevadí. Přesně tohle jsme chtěli a na kluky jsem nesmírně hrdý za to, co v úterý dokázali. Čtyři dny na přípravu proti mistrovi z Plzně není mnoho, ale my chceme využít naši největší zbraň, jakou aktuálně máme. Euforie, jakou zažíváme, je neskutečná, cítíme podporu celého našeho okolí. Předsezónní cíl jsme splnili, ale s jídlem roste chuť a, i když samozřejmě nejsme favoritem, chceme Plzeň potrápit, o finále zabojujeme. Neprošli jsme si pekelnou sérií s Duklou, abychom nyní dali kůži lacino. Do Plzně jedeme s respektem k mistrovi, ale s velkou chutí porvat se o další milník a uvidíme, na co to bude stačit. Já však klukům bezmezně věřím! Plzeň musí, my můžeme jen získat.“ 

David Zima, spojka KH ISMM Kopřivnice: „Ještě teď mi běhá mráz po zádech z atmosféry, jakou nám naši neskuteční fanoušci připravili. Chtěl bych jim za to ještě jednou zpětně poděkovat, protože tohle se absolutně vymykalo tuzemskému standartdu! A jak bylo řečeno několikrát, my to chceme zažít znovu. Neumím si ani představit, co by nás čekalo, kdybychom dovezli příští víkend vedení z Plzně 1:0, ale to neznamená, že to nechci vidět v praxi! Víme, v jaké jsme pozici, s jakým klubem se střetneme. Nejsme favorit, utkáme se s hegemonem posledních let, ale v minulosti jsme si již body z Plzně přivezli. V covidové sezónně vypadli až ve čtrvtém utkání na sedmičky. Letos jsme na jejich palubovce vyhráli první poločas, a pokud tam opět necháme srdce, věřím, že bez šance nejsme. Mnoho lidí o nás pochybovalo a my jsme jim ukázali, že my v sebe věříme. A to se nyní nemění.“ 

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu