Kopřivnice porazila Duklu a téměř po třiceti letech si zahraje o medaile!

02.04.2024, A-tým

Házenkáři Kopřivnice se stali posledním semifinalistou extraligového play off. O postupu rozhodli domácím vítězstvím 32:30 nad Duklou, kterou v sérii porazili 3:2 na zápasy. O finále si zahrají s obhájci titulu z Plzně!

Kopřivnice před zcela vyprodanou halou vykročila od začátku jasně za postupem a zásluhou druhého nejlepšího střelce extraligy Jana Polcara vedla už v 8. minutě 5:1. Dukla se ze špatného úvodu sice dokázala oklepat a po čtvrt hodině hry stáhla manko na rozdíl dvou branek 7:9. Jenomže Kopřivnice Pražanům více nedovolila, a naopak to byl znovu Polcar, který zařídil domácím necelých pět minut před přestávkou dokonce pětibrankový náskok (16:11) a do posledního místa zaplněná kopřivnická hala byla ve varu. Dukla hrozivé manko do přestávky ještě dokázala stáhnout na 15:17, avšak další zdramatizování stavu se nekonalo! Dvoubrankový náskok si Kopřivnice za absolutního fanouškovského šílenství v hale udržovala až do 50. minuty (26:24), poté museli Pražané otevřít hru, čehož kopřivničtí borci využili a vypracovali si rozhodující vedení. Už o čtyři minuty později zvyšoval David Lefan na 30:24 a o osudu celé série bylo rozhodnuto! V závěru sice tým z hlavního města domácí dotahoval, ale Kopřivnice žádné drama nedopustila a třetí výhrou v sérii rozhodla na domácí půdě o tom, že se téměř po 30 letech podívá do bojů o extraligové medaile. Kopřivnice, která se probojovala mezi nejlepší čtyřku, v semifinále vyzve mistrovskou Plzeň. Ta ovládla sérii 3:0 na zápasy a v co nejkratším možném čase postoupila do semifinále. První zápas mezi Talentem a Kopřivnicí se hraje již tuto sobotu od 10.30 hodin v městské hale na Slovanech.

Ohlasy po zápase:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: "Jako první bych chtěl pogratulovat Kopřivnici k postupu do semifinále. Obě strany si na to brousily zuby, šťastnější je dneska večer Kopřivnice. Z naší strany se asi projevilo, že ta série byla dlouhá až do pátého zápasu. Bohužel dneska jsme byli asi trošku víc pod tlakem i tou atmosférou, kterou fanoušci Kopřivnice vytvořili. To nás možná trochu svázalo v koncovce, ale s tím jsme měli problémy už v předchozích zápasech, kdy jsme byli v koncovce zbrklí a netrefili jsme ani prostor brány, což nás potom trošku srazilo dolů. Kopřivnice nás trestala každou naší chybou, takže potom odskočila do toho pohodlného náskoku čtyř nebo pěti gólů, takže potom jsme tam něco vymýšleli, ale už asi stejně zbytečně. Gratulace Kopřivnici a my se bohužel budeme teď muset smířit s tím, že tuto sezónu dohrajeme ve skupině o páté až osmé místo."

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Děkujeme Mikymu za gratulace. V prvé řadě bychom rozhodně chtěli poděkovat našim fanouškům, kteří dnes zaplnili do posledního místa halu. Stálo se všude, bylo to fantastické a patří jim obrovské dík. Hnali nás k vytouženému postupu do semifinále a já jsem to opravdu klukům moc přál, protože na to čekali strašně dlouho. Jsem nesmírně rád, že i s tím málem tréninků co máme, jsme tuto sezónu fakt zvládli. Bylo to opravdu těžké čtvrtfinále, stálo to hodně sil a bojů a klukům patří velké poděkování. Kluci si to zaslouží, protože dřeli i s těmi třemi tréninky po práci vážně na krev a to je ta odplata. Jedeme dál, už nemáme co ztratit, teď si to potřebujeme jen užít a pokusíme se ještě na něco navázat, pokud to půjde."

Jan Hanus, hráč KH ISMM Kopřivnice: "Série byla opravdu vyrovnaná a pro nás poprvé s tím šťastným koncem, kdy jsme konečně postoupili do vytouženého semifinále, což se nám ještě nikdy nepovedlo. Určitě tam byl faktor diváci, protože nás hnali celou dobu dopředu a já jsem tohle ještě nikdy nezažil, aby hodinu před zápasem byla skoro už zaplněná hala. S klukama jsme se jen na sebe nevěřícně dívali a opravdu si toho moc vážíme a doufáme, že takhle naplníme halu i v semifinále, kde se budeme snažit o co nejlepší výsledek, ať už konečně nějakou tu medaili urveme."