Skvěle! Kopřivnice vrátila Dukle porážku a srovnala stav série!

25.03.2024, A-tým

V prvním čtvrtfinále extraligy házenkáři Kopřivnice v sobotu doma před tisícovkou fanoušků padli nejtěsnějším rozdílem jediné branky 35:36, v neděli již Dukla na úvodní výhru nenavázala a Kopřivnice po skvělém výkonu zvítězila 30:26. Série play-off na tři vítězství se tak za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Prahy, kde bude pokračovat v pátek a v sobotu.

Za ohlušující atmosféry napráskané kopřivnické haly měli tentokrát domácí nástup do zápasu jako hrom a už v 8. minutě svítil na ukazateli skóre stav 4:0. Dukla se ale dostala na dostřel už o šest minut později zásluhou Jakuba Svitáka, jenž snižoval na 6:7. Jenomže poté si Pražané vybrali slabší chvilku, kopřivnický čaroděj mezi třemi tyčemi Bob Pšenica zavřel bránu a hosté nevstřelili dlouhých osm minut branku. Kopřivnice naopak šlapala jako dobře namazaný stroj a rázem se změnil stav na 12:6 pro domácí, když se trefil devět minut před přestávkou David Lefan. Kopřivnice si náskok udržovala až do 47. minuty, v tom okamžiku totiž snižoval na 21:23 Kristián Duda a bylo zaděláno na drama. Další snížení ale už Kopřivnice nedovolila a zaslouženě může slavit první výhru v play-off. Hrdinou zápasu byl teprve osmnáctiletý mladík David Ošmera, který se dokázal sedmkrát prosadit. Vylepšil si tak své osobní maximum v Chance Extralize. Kromě Ošmery se dařilo na druhé straně stejně starému Danovi Erebaiovi. V prvním utkání nastřílel sedm a v tomto šest branek. V bráně podal na domácí straně dechberoucí výkon gólman Pšenica.

Ohlasy po zápase:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: "Když zhodnotím oba zápasy, tak my jsme si do Kopřivnice přijeli pro jeden bod a ten cíl jsme včera splnili. Kdyby se nám dneska povedlo i druhé vítězství, tak by to byl takový bonus. Jestli někdo čekal, že když mančafty skončí po základní části na čtvrtém nebo pátém místě, tak série bude 3:0, je to špatný házenkářský expert. Bude to série napínavá až do posledního zápasu. Dneska se nám nepovedl vstup do zápasu jako včera. Přibily tam nějaké technické chyby, ale přesto chci týmu poděkovat, protože jsme bojovali, i když se nám nedařilo. Bojovali jsme a tým se postupně zvedal. Dotáhli jsme to až do stavu, kdy jsme ztráceli jednu branku, ale pak bohužel přišly nějaké tresty, což nás muselo zákonitě srazit. Poslední dvě minuty už neberu, tam se utkání dohrávalo a nějaká síla na zvrat už tam nebyla. Nicméně nemáme důvod odjíždět se svěšenými hlavami, urvali jsme bod, tým si teďka odpočine a zregeneruje se. Máme na to ne týden, protože se hraje už v pátek, ale určitě se dobře připravíme. Uvidíme, jestli bude mít Kopřivnice sílu nás něčím ještě překvapit. Bude mít na to stejný čas, ale my si to rozhodně doma nenecháme vzít."

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Věděli jsme moc dobře, že dnes musíme vyhrát, což se nám podařilo a klukům patří velké dík. První poločas rozhodlo nasazení. V tom druhém už nám, co se týká toho nasazení, došly trošku baterky, ale jsme šťastní za to, že jsme urvali vítězství na naší stranu. Jak říkal Miky Tonar, máme teďka čtyři dny na to, abychom si odpočinuli a myslím, že překvapovat se asi nemusíme, bude to spíš o té bojovnosti a uvidíme, jak to všechno v pátek a v sobotu na Dukle dopadne."

Jan Polcar, spojka KH ISMM Kopřivnice: "Já si myslím, že jsme rozhodně museli odčinit ten včerejší zápas, kde se nám úplně nepovedl vstup a dnes to bylo přesně naopak. Dnes jsme do toho vletěli a myslím si, že ta série bude vyrovnává. Jak už bylo řečeno, tak my do Prahy jedeme také urvat minimálně jeden bod. Chtěli jsme to zvládnout doma, ale to se nestalo, takže ho musíme uhrát v Praze. Teď se zregenerujeme a v pátek a v sobotu v Praze uvidíme."

Nejvíce branek: Ošmera 7, Polcar 5, Hanus 5 – Erebai 6, Duda 4, J. Rakouský 4

Rozhodčí: Václav Horáček - Jiří Novotný

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2

Vyloučení: 3:6