První bod připadnul Dukle. Nic však nekončí!

23.03.2024, A-tým

První bod připadnul Dukle. Po třech letech dokázala vyválčit výhru o jedinou branku.

Házenkáři Kopřivnice, hnání zcela zaplněnou halou, nevstoupili do utkání špatně, byť byl soupeř stále o krok napřed, domácí dokázali vždy kontrovat a do 20.minuty na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav. Největší zásluhu na tom měl náš kapitán Střelec, který v celém zápase dominoval a neomylně zakončoval své pokusy (14 střel, 12 gólů). Po té však přišla první hluchá pasáž a hosté, se skvělým Petžalou v bráně, začali budovat náskok, který vyšplhal až na poločasový stav 14:20, navyšovat. 

Úvod druhého poločasu však patřil nám. Postupně jsme z náskoku ukrajovali, dokonce jsme se dostali na rozdíl jediné branky. Otočit skóre se nám však nepodařilo. A hlavním "viníkem" byla opět nestárnoucí legenda v bráně Dukly Petržala. Když Dukla nejvíce potřebovala, byl to on, kdo hostům dodal potřebný klid. V koncovce jsme ještě mohutně dotahovali, Tonar v posledních vtěřinách neproměnil jasnou brankovou příležitost, avšak míč se nešťastně odrazil a naši hráči již neměli čas kontrovat. Celá hala tak musela přihlížet radosti hostů, avšak nezapomněla poděkovat našim borcům za neskutečné z mrtvýchvstání mohutným potleskem po závěrečném hvizdu.

Jedna vlaštovka jaro nedělá, nic zdaleka nekončí! Již dnes od 17:00 máme možnost soupeři prohru vrátit. A uděláme pro to vše! Buďte opět u toho, ať naše hala praská ve švech. Dost jí to včera slušelo, co myslíte?

Ohlasy po zápase:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: "Jsme šťastní, že jsme dneska dokázali uhájit hubené vítězství, ale jsme v play-off a v tom se hraje jedině na vítězství a je jedno, jestli vyhrajete o deset nebo o góla. Prvotní pro nás bylo, abychom na kopřivnické palubovce dokázali alespoň jedno vítězství urvat, což se nám podařilo, takže pochvala celému týmu, protože to bylo hodně o té bojovnosti a to ukázal celý tým. Jsem rád, že jsme podali podobný výkon, kterým jsme končili základní část. Jsem rád, že jsme z toho nevypadli a dokázali jsme hrát v tempu. První poločas byl snad bez chyb. Možná až na pár koncovek, kdy jsme byli až zbytečně zbrklí, ale jinak obrana fungovala velmi dobře. Kaňkou je akorát zranění Josefa, uvidíme, jaká bude diagnóza, to je asi taková černá tečka utkání. Z naší strany hlavně zvládnutého utkání, protože to dotahování soupeře bylo velice silné, ale dokázali jsme to ustát, i když se tam začaly kupit chyby v zadu a Kopřivnice dokázala dát pár jednoduchých gólů, takže jsme jim dali čuchnout, ale já jsem moc rád, že jsme to dokázali udržet. První bod je náš a to je důležité."

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Určitě se mi to dnes nehodnotí jednoduše, protože jsme ztratili první domácí utkání. Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého, což se potvrdilo, ale to nastavení nám dneska trošičku chybělo. Nebudeme z toho ale dělat nějakou vědu, jak říkal Miky Tonar, tak play-off je o vyhraných zápasech a pořád je vše ve hře. Zítra do toho půjdeme s tím, že potřebujeme vyhrát. Chtěl bych strašně moc poděkovat fanouškům, protože se naplnila celá hala jako kdysi za mě, kdy se prakticky stálo úplně všude. Fanouškům patří fakt velké dík, že nás přišli v takovém počtu podpořit a doufám, že přijdou i zítra. Musíme se připravit, pořádně vyspat a zítra jdeme do toho znovu."

Kristián Duda, hráč HC Dukla Praha: "Mě se zápas strašně líbil a líbilo se mi i nasazení našeho týmu, kdy každý do toho šel na sto procent. Strašně se mi líbila i kopřivnická atmosféra, protože ta byla jedním slovem parádní a dobře se nám v tom hrálo. Zápas nakonec skončil vítězné pro nás, za což jsme rádi a v neděli na to musíme navázat."

Martin Střelec, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "Do série jsme nevstoupili dobře prvním poločasem, který jsme prohráli o šest gólů a šest branek s Duklou je moc. Druhý poločas jsme zvedli obranu, dávali jsme góly, které jsme potřebovali, ale bohužel jsme prohráli o jedinou branku, což je horší, než prohrát o deset. Nicméně série pokračuje, hraje se na tři vítězné zápasy a může se stát cokoliv. Kdo dnes navštívil halu, tak viděl, že divácká kulisa byla naprosto parádní a já bych chtěl za to fanouškům moc poděkovat, doufám, že to tak bude i v neděli a poženou nás za vítězstvím. "

KH ISMM KOPŘIVNICE – HC DUKLA PRAHA 35:36 (14:20)

Nejvíce branek: Střelec 12, Polcar 8, Ošmera 4/3 – Erebai 7, Krušberský 5, Duda 4 

Rozhodčí: Kučerka, Friedel

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu