Boj o první čtyřku vrcholí, Kopřivnice vyráží na zrádnou půdu do Strakonic!

27.02.2024, A-tým

Základní část házenkářské Chance extraligy se nezadržitelně valí do cílové rovinky! Kopřivničtí házenkáři budou tři kola před koncem zajíždět na zrádnou půdu Strakonic, kterým se podařilo vyhrát dva důležité domácí zápasy a jsou zpět ve hře o přímou záchranu!

Po domácích vítězstvích nad Hranicemi a Novým Veselím se do strakonických házenkářských řad vrátil optimismus. Strakoničtí se bodově dotáhli na jedenácté Hranice a vrátili se zpět do hry o přímou záchranu soutěže. Připomeňme, že po závěrečném play out třináctý tým spadne přímo, dvanáctý půjde do baráže a jedenáctý může slavit záchranu. Není tedy v žádném případě vůbec nic hotovo, ale u Otavy se díky čtyřbodovému domácímu přísunu dýchá podstatně lépe. V posledním kole se Strakoničtí dokázali prezentovat jedním z dalších povedených výkonů, když dokázali sehrát velmi dobrou partii ve Frýdku-Místku, který svádí tuhé boje o play-off. Po většinu času byli ve vedení, sahali po bodech, ale nakonec odjížděli s prázdnou. V nervydrásajícím závěru utkání nakonec rozhodl Frýdek-Místek o své výhře brankou dvanáct vteřin před koncem. Strakonice jsou rozhodně týmem, před kterým je třeba mít se maximálně na pozoru, obvzlášt v domácím prostředí!

Kopřivnici se naopak v posledním kole podařilo splnit svůj cíl na jedničku s hvězdičkou, když v derby před výtečnou diváckou kulisou porazila právě Frýdek-Místek 35:24 a dokázala svému regionálnímu rivalovi vrátit říjnový debakl. V tabulce se Kopřivnice s 27 body posunula na 4. místo! Kopřivničtí borci aktuálně drží dvoubodový náskok před šestou Duklou Praha a jednobodový náskok před pátým Brnem, to má však odehráno o zápas více!

Bitva o udržení elitní čtyřky základní části pro naše borce vrcholí! Našlápnuto mají dobře a vše mají ve svých rukou!

Úkol zní před středečním duelem zcela jasně - setrvat na vítězné vlně a dovézt oba důležíté body do Kopřivnice! Budeme rádi za veškerou vaši podporu i na dálku, JSME JEDEN TÝM!

Předzápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Čeká nás dlouhá cesta do Strakonic. Bohužel nám los přisoudil tento zájezd na pracovní středu, což samozřejmě není vůbec ideální. Je to ale fakt, se kterým se musíme porvat. Na naší straně je výhoda volného víkendu, takže toho prostoru připravit se na utkání bylo více. Na druhou stranu soupeř bude namotivován dobrým výkonem ve Frýdku, kde přišel o body smolně až v posledních sekundách a ukázal, že se s nimi musí stále počítat. Rozhodně máme před tímto utkáním zdravý respekt. Jejich výkonnost každým kolem roste a zejména v domácím prostředí jsou extrémně nepříjemným protivníkem. My však stále bojujeme o TOP4, takže náš úkol je jasný. Potvrdit naše umístění a dovést ze zrádné strakonické půdy dva body."

David Lefan, spojka KH ISMM Kopřivnice: "Pro nás velice důležité utkání v závěru základní části, ve kterém víme, o co hrajeme. Určitě budeme chtít potvrdit roli favorita a upevnit si naší pozici do play-off na co nejlepším umístění. Zároveň si však jsme vědomi síly Strakonic, obzvlášť v domácím prostředí, a že nás nečeká vůbec nic lehkého. Poctivě se připravujeme na soupeře a nehodláme nic podcenit. Klíčem k úspěchu bude plně koncentrovaný výkon po celý zápas."

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu