Kopřivnice bude v domácím prostředí usilovat o další cenný skalp, v sobotu vyzve Lovosice!

02.02.2024, A-tým

Velmi důležité střetnutí nás čeká v sobotu na domácí palubovce, kde se střetneme s našim tabulkovým konkurentem z Lovosic!

Dlouhých šest týdnů měla extraligová házená přestávku, kterou vyplnilo lednové ME mužů v Německu. Házenkáři Kopřivnice po dlouhé zimní přestávce zahájili pokračování extraligy vítězně, když urvali plný počet bodů v sobotním derby v Hranicích, vítězství se však nerodilo lehce! Ještě šest minut před koncem Kopřivnice prohrávala 21:24, nakonec se však kopřivničtí borci v sobotní předehrávce 19. kola extraligy radovali z vítězství 25:24! Parádní obrat v závěru zařídil třemi góly nestárnoucí Martin Střelec! Ten rozhodující dal ze sedmimetrového hodu čtyři vteřiny před koncem!

Lovosičtí Lovci vstoupili do další fáze sezóny rovněž vítězně! Ve středu nakonec vybojovali výhru v těžkém a dramatickém utkání s našim regionálním rivalem z Frýdku-Místku. Kopřivnice aktuálně disponuje stejným bodovým ziskem jako čtvrté Lovosice, na třetí Brno pak ztrácí jediný bod! V případě, že Lovci a Královo Pole ve svých sobotních zápasech ztratí body, může se Kopřivnice v tabulce posunout o bod před třetí Brno! A takový pohled na tabulku by se nám rozhodně líbil!

V kádru Lovosic to v letošní sezóně nejvíce pálí Janu Kupovi, který uzavírá první trojici nejlepších střelců Chance Extraligy! Daří se i Marku Hniďákovi, kterému patří šesté místo. Dalšími kanonýry jsou pak například talentovaný Pavel Chotěborský nebo bývalý mládežnický reprezentant a odchovanec Valachů ze Zubří Bohdan Mizera. Výkonnostně jde po zranění stále nahoru Jarda Trkovský, který se stal v posledním utkání s Frýdkem-Místkem druhým nejlepším střelcem silného lovosického kádru. 

V rámci Chance extraligy jsme se s Lovosicemi poprvé potkali na začátku října. Kopřivnice byla tehdy podle sázkových kanceláří pasována do role outsidera. Kolik byl kurz na to, že bude úspěšná? Všechny papírové předpoklady však komando okolo trenéra Tomáše Sklenáka na hřišti řádně rozcupovalo! Kopřivnice zvládla duel na půdě posledního bronzového medailisty skvěle a zapsala oba body! A to, co se v říjnu povedlo na severu Čech, budou chtít naši kluci zopakovat i v sobotu v podvečer před Vámi! Našimi nejlepšími fanoušky!

Přijďte nás v sobotu v co nejhojnějším počtu podpořit a připravme Lovosicim atmosféru pravého žlutomodrého pekla! My už se na Vás moc těšímě a věříme, že si první domácí mistrovské utkání letošního roku užijeme společně na maximum! Nezapomeňte, začínáme netradičně v 16:30 hod!

Předzápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "V sobotu nás čeká těžký souboj s Lovosicemi, které nám jistě budou chtít vrátit podzimní porážku, kdy jsme dokázali přivést body z jejich palubovky. Budeme si muset dát pozor zejména na tvůrce jejich hry Kupu a reprezentanta Trkovského, který se po zranění stále zvedá. Lovosice jsou obecně komplexním mančaftem a rozhodně budeme muset předvést lepší výkon, než jaký jsme ukázali v Hranicích, což byl, pevně věřím, jen výpadek. Pilně se na Lovosice celý týden připravujeme, abychom tento důležitý duel s naším konkurentem v tabulce zvládli. Je to první domácí mistrovské utkání, takže věřím, že si cestu do haly, i přes netradiční začátek utkání, najde hodně lidí a udělají nám skvělou kulisu. Domácí atmosféra nám už skutečně chybí a moc se na ni všichni těšíme!"

Jan Hanus, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "Na sobotní zápas proti silným Lovosicím se pilně připravujeme. Jak se říká, kdo je připraven, není překvapen a nás čeká těžký zápas s naším přímým konkurentem v ligové tabulce. Úkol tak zní jasně, musíme doma urvat dva body a navázat na výhru v Lovosicích z podzimu. Chceme prodloužit sérii dvou výher v řadě a udržet se na pozicích, které nám zajišťují dobrou výchozí pozici pro play-off. Věřím, že za námi budou opět stát naši skvělí fanoušci, které na utkání srdečně zvu! Pro mě osobně to bude návrat na domácí půdu po dlouhém roce. Již se zápasu nemůžu dočkat. Věřím, že se hala zaplní a fanoušci nás dotlačí ke zdárnému konci."

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu