Extraliga se vrací! Zajíždíme k derby do Hranic.

26.01.2043, A-tým

Přespříliš dlouhá pauza je u konce! Extraligový kolotoč se vrací svým 19. kolem, ve kterém zavítáme na palubovku hranického Cementu! Jaké jsou cíle a jak proběhla zimní příprava? Čtěte v našem tradičním preview!

Tým Hranic se každým kolem zvedá a zatím potvrzuje svá slova o tom, že jednoznačným cílem je udržení se mezi elitou i pro další ročník. Na sestupovou příčku aktuálně drží tým trenéra Brože 4-bodový náskok. V prozatimním průběhu sezóny dokázal náš soupeř ukořistit 6 bodů za výhry nad svými tabulkovými konkurenty - Maloměřic a Strakonic - a aktuálně se pohybuje ve spodních vodách tabulky na 11. příčce. Své třetí vítězství však získali Hraničtí v prosincovém souboji se silným týmem Brna, když dokázali favorita z brněnského Kéniku, na své domácí palubovce, porazit 29:25! Právě tento výsledek by měl být varováním pro naše chlapce. V Hranicích se hraje špatně každému a není radno, navzdory papírovým předpokladům, našeho soupeře jakkoliv podceňovat.

To náš tým měl v první polovině sezóny pozitivnější bilanci. Kopřivnické družstvo vedené trenérem Sklenákem se před pauzou usadilo na výborné 5. pozici s 22 body a aktuálně tak ztrácíme pouhý bod na třetí pozici! K tradičnímu derby na palubovku Hranic tak zajíždíme v roli papírového favorita. Avšak nejeden tým si již potvrdil, jak je tato pozice zrádná...

Minimálně udržet nastávající pozice by nám měla pomoci kvalitní zimní příprava, kterou má mužstvo za sebou. Kopřivnický A-tým zahájil lednový blok kondiční částí, po které sehrál dvě utkání s týmy ze slovenské Niké extraligy. Nejprve v lehce okleštěné sestavě těsně podlehl slovenským šampiónům z Povážské Bystrice na jejich palubovce 33:35. Ti nám tak oplatili stejnou mincí naši letní domácí výhru 30:24.

Následně jsme doma hostili pátý celek tamní soutěže, HK Agro Topoľčany. Šlo tak o zajímavý střet dvou týmů okupujících stejnou příčku ve svých soutěžích. Tentokrát naši kluci nezaváhali a před pěknou diváckou kulisou dokázali svého soupeře přejet dvanáctigólovým rozdílem 35:23. Výsledky ze „slovenské“ přípravy jsou optimistické, avšak až nastávající sobotní zápas ukáže, jak na tom tým je.

Naše družstvo se bude v útoku tradičně opírat o dirigentské schopnosti Marka Bukovského a střelecký příděl stále se zlepšujícího, čerstvého reprezentanta a nejlepšího střelce celé Chance extraligy, Honzy Polcara, který v probíhajícím ročníku dokázal nasázet do sítě soupeřů již 103 branek a je jediným hráčem, který překonal trojcifernou hranici. Domácí tým se naopak spoléhá na tradiční oporu svých řad Luďka Piwka s 61 brankami a z Karviné hostujícího Matěje Peláka, který je zároveň nejlepším střelcem týmu se 72 brankami.

Bude to i tentokrát jasná záležitost? Nebo Hranice potvrdí v domácím prostředí vzestupný trend výkonosti? Odpověď se dozvíme už v sobotu od 16:00, avšak vzájemná bilance posledních utkání mluví jasně pro naše barvy. Aktuálně držíme šňůru 8 vítězství v řadě. Poslední výhru zaznamenal Cement v únoru roku 2021! A lépe se Hranickým nevedlo ani v předchozích letech, kdy statistika rovněž zněla v náš prospěch. Od roku 2018 jsme s Hranicemi odehráli 14 zápasů a jedinou kaňkou je zmíněné utkání v roce 2021! Bilanci 13:1 by bylo skvělé prodloužit!

Sobotní derby slibuje skvělou podívanou, pojďme si společně užít návrat házenkářského kolotoče a dovézt z Hranic premiérové body roku 2024. Opět Vás budeme potřebovat a věříme, že si najdete cestu do hranické haly.

Předzápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Po pauze nás čeká nebezpečný rozjezd. Zápasy v Hranicích jsou velice zrádné, v hale jsou specifické podmínky, navíc nikdy nevíte, s čím se po dlouhé pauze soupeř vytasí. Výkony Hranic stoupají s každým zápasem a nás nebude čekat nic lehkého. Na druhou stranu my máme za sebou dobrou přípravu, kterou jsme odmakali a chceme navázat na povedenou první část sezóny. Našim cílem je dobré umístění a postup do play-off, takže není jiné cesty, než domů přivést dva body. Nechceme hledat výmluvy. Musíme zvítězit a doufáme, že v zápase budeme moci počítat s podporou našich skvělých fanoušků, na které se již moc těšíme!

Miroslav Halama, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "V sobotu se po zimní pauze vracíme opět k nabitému programu v extralize a čeká nás nelehký zápas v Hranicích. Cement se letos prezentuje na domácí palubovce velmi obstojně a má několik šikovných hráčů, takže víme, že nemůžeme nic podcenit a musíme podat koncentrovaný výkon. Určitě budeme chtít zúročit zimní přípravu první letošní výhrou na horké půdě Hranic. Náš cíl je jasný a to jít z co nejlepší pozice do play-off. Touto cestou bych chtěl pozvat kopřivnické fanoušky, aby si udělali v sobotu odpoledne čas a dorazili nás podpořit pro důležité dva body na palubovku soupeře."

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu