Poslední utkání roku 2023 jsme jasně ovládli!

16.12.2023, A-tým

Po parádní sobotní jízdě porážíme Brno způsobem start-cíl! Od prvních minut jsme soupeři jasně ukázali, že z naší palubovky se body nevozí a v gólově bohatém utkání porážíme jednoho z aspirantů na medaile 38:31!

Tohle byl večer, který se všem fanouškům nejen v hale musel líbit! I když Brno přijelo oslabeno o několik opor, stále jsme hostili velici silný tým, který ukázal kvalitu. Avšak chuť našich chlapců napravit nepovedený druhý poločas a ukončit rok 2023 výhrou, byla jasně patrná od úvodního hvizdu. V utkání jsme našeho soupeře ani jednou nepustili do vedení a hned v úvodu střetnutí si vytvořili čtyřbrankový náskok, když Honza Polcar na konci 7.minuty zvyšoval již na 7:3. A gólové hody v síti hostů rozhodně nekončily. I přes oddechový čas hostů jsme poctivě budovali náskok, který ve 22.minutě vyšplhal již na 8-brankové vedení 17:9. To jsme si do konce prvního poločasu hlídali. Do šaten se tak odcházelo za netradičního poločasového stavu 22:14!

Druhý poločas se odehrával v obdobném duchu jako první půle. I když brněnští Vuković a zejména Toth byli při chuti, otěže utkání jsme drželi nadále ve svých rukou a vývoj utkání jasně kontrolovali. Do konce utkání se již Brnu nepodařilo přiblížit na dostřel. Utkání jsme tak dovedli do vítězného konce 38:31. Na závěr roku jsme si připsali cenné vítězství a černého koně soutěže poražili i podruhé v rámci extraligových bojů!

Naopak Brnu se v posledních venkovních utkáních příliš nedaří a po skvělém úvodu sezóny aktuálně zažívají horší časy. V Chance Extralize zapisuje třetí prohru z minulých čtyř zápasů na soupeřově palubovce, což znamená, že na 3. příčku na které se aktuálně Brno nachází, ztrácíme již pouze jeden jediný bod! Zimní pauzu strávíme v těsném závěsu na 5.pozici.

Pozápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: „My jsme chtěli odčinit druhý poločas ze středečního utkání v Plzni. Bylo těžké i v našich hlavách, abychom se za ty dva dny nastartovali, i když sestava soupeře byla, jaká byla. Sám vím, že je to těžké, když máte tolik zápasů a někdy se to semele tak, že se hodně kluků zraní, ale máme dva body a uděláme si krásné svátky. Pro nás určitě i pěkný pohled na tabulku. Doufám, že v našich výkonech budeme pokračovat i od února a nyní si konečně užijeme trochu volna, protože kluci to mají opravdu těžké s prací a za to, jak vše zvládají, jim patří velký dík. Tým až do tohoto zápasu šlapal na sto procent, samozřejmě bylo pár výpadků, ale to k házené patří. Jsme rádi za dva body a užijeme si krásné Vánoce. Také bych chtěl popřát našim skvělým fanouškům šťastné a veselé Vánoce a krásný Nový rok.“

Martin Palacký, hráč KH ISMM Kopřivnice: „Za mě zápas určitě super. Myslím si, že připraveni jsme byli dobře. Chtěli jsme hlavně napravit náš nepovedený výkon z Plzně, což se povedlo, jsme rádi za dva body. Fanouškům děkujeme za skvělou podporu a chtěl bych popřát všem krásné svátky a úspěšný rok 2024.“

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Blahopřeji Kopřivnici k vítězství. Zápas se mi určitě nehodnotí lehce. Mrzí mě, že jsme tady nemohli předvést lepší výkon vinou výpadku některých hráčů. Na druhou stranu v Kopřivnici je to vždycky těžké a jsem rád, že jsme ve druhém poločase ukázali morální sílu a zvládli jsme hrát vyrovnaný zápas. Bohužel jsme se nechytli v úvodu, kdy ta první patnáctiminutovka byla od nás špatná, navíc jsme nedali čtyři trháky, což si myslím, že si venku nemůžeme dovolit, gólů jsme mohli dát ještě víc. Utkání jsme jednoznačně prohráli v obraně, protože v útoku jsme úspěšní byli. Jednatřicet gólů venku je dobrých. Bohužel v obraně bylo vidět, že tam máme mladé kluky, kteří nedokázali této síle vzdorovat. Na druhou stranu jsou to pro nás cenné zkušenosti, právě pro ty mladé kluky, kteří si mohli zahrát. V Chance Extralize máme za sebou úspěšný podzim, kdy končíme na třetím místě, takže jsme rádi. Ještě jednou Kopřivnici blahopřeji a chtěl bych popřát všem krásné a klidné svátky.“