Na půdu mistra! Kopřivnici čeká duel s obhájcem mistrovského titulu z Plzně

12.12.2023, A-tým

Kopřivnické házenkáře, kteří v posledním kole dosáhli na velice cenný skalp v podobě výhry s pražskou Duklou, čeká v dalším utkání souboj na horké půdě posledního korunovaného mistra z Plzně! 

Ani letos nemá Plzeň jiný cíl než znovu získat zlaté medaile! Cestu k obhajobě loňské koruny začal Talent i v novém ročníku Chance extraligy parádně, když až do třináctého kola ztratil jediný bod a to hodně překvapivě v domácím zápase s týmem Frýdku-Místku. V ostatních zápasech byl suverénní. Nezaváhal ani v očekávaných duelech s Karvinou nebo v Praze proti Dukle.
Ve 14. kole přišla premiéra, Plzeň totiž nezískala ani bod! Západočeši poprvé v sezóně padli, a to po přetahované v Lovosicích těsně 28:29. V dalším kole pak obhájce titulu znovu ztratil. Nestává se často, aby vzájemné utkání v házené končilo dvakrát remízou. Jenže vzájemná extraligová utkání mezi Plzní a Frýdkem-Místkem jsou v této sezoně výjimkou. V září v Plzni (32:32) a i v neděli ve Frýdku (29:29) Talent s tímto soupeřem remizoval. Jelikož Plzeň po tomto výsledku nevyhrála druhý zápas v řadě, na prvním místě tabulky ji vystřídala Karviná a náš středeční soupeř si tak nově vyzkouší, jaké to je dohánět bodovou ztrátu. Plzni hlad po vítězství rozhodně chybět nebude!

Kopřivnice si naopak ve strhující atmosféře zaplněné haly v posledním kole došla pro velice cenný skalp, když si v domácím prostředí vyšlápla na pražskou Duklu, kterou před senzační kulisou svých věrných fanoušků porazila 29:25! Kopřivnice tak získala své deváté letošní vítězství a patří ji čtvrté místo v tabulce, o které se dělí s Lovosicemi, jenž mají stejný počet bodů!

Dokáže náš tým překvapit favorita ze západu Čech, nebo se Plzeň ze dvou výsledkově nepovedených zápasů oklepe? To se dozvíme již zítra večer. My však věříme, že naši borci naváží na skvělé letošní výkony a podaří se jim favorita obrat o body!

Rádi bychom připomenuli, že atraktivní souboj s posledním korunovaným mistrem z Plzně bude po Mikulášském odpoledni promítán prostřednictvím projektoru ve vestibulu naší haly!  Doufáme, že se sejdeme v co nejhojnějším počtu a společně si užijeme cestu k dalším bodům! 

Předzápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Jsme si vědomi, jak těžký soupeř nás čeká. Zajíždět přes pracovní týden na půdu mistra není úplně optimální. Na druhou stranu v posledních zápasech jasně ukazujeme, že to s postupem do play-off myslíme vážně, a že s námi všichni soupeři musí počítat. Plzeň je špičkové mužstvo, kde většinu týmu tvoří profesionální hráči, kteří toho mají hodně za sebou. Ostatně sebejistá hra, jasně daný systém a nepanikaření v žádné situaci jsou největší zbraně Plzeňských, což dokázali i v neděli ve Frýdku. Navíc si musíme dát pozor na velký talent české házené. Daniel Bláha je se svými parametry extrémně nebezpečný hráč. Být jako teenager nejlepším střelcem týmu jako je Plzeň jasně ukazuje kvality a potenciál. Našim cílem je předvést kvalitní výkon, odmakat každou vteřinu na hřišti na sto procent a po zápase uvidíme, na co to bude stačit. Rozhodně s poraženeckou náladou do Plzně nejedeme!"

Jan Gřes, spojka KH ISMM Kopřivnice: "V týdnu nás čeká další z dalekých cest, a to cesta do mistrovské Plzně. Její výkonnost je dlouhodobě na vysoké úrovni a za poslední roky bodů moc neztratila, hlavně doma. Nám se první utkání, ač bylo doma, nepovedlo, tudíž je co vracet. Určitě jsou domácí favorité, avšak i oni už ztratili body, např. v minulém kole. Oni musí a tlak je na jejich straně. My máme za sebou vydařená utkání, házenou si užíváme a s tím jedeme i do Plzně. Jestli budeme hrát stejně disciplinovaně, bojovně a kolektivně, tak myslím, že můžeme uspět i na palubovce mistra a nějaký ten další důležitý bod si odvézt a přiblížit se tak k našemu cíli - playoff."

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu