Bravo! Kopřivnice si vyšlápla na pražskou Duklu!

09.12.2023, A-tým

Ve strhující atmosféře zaplněné haly si Kopřivnice došla pro velice cenný skalp a potvrdila, že se z její palubovky budou v letošním ročníku odvážet body jen velmi těžko. Extraligoví házenkáři Kopřivnice si totiž v domácím prostředí vyšlápli na pražskou Duklu, kterou před senzační kulisou svých věrných fanoušků porazili 29:25!

První poločas duelu byl hodně vyrovnaný. Vedení se stále přelévalo ze strany na stranu, často se připomínali i výborně chytající brankáři na obou stranách hřiště. Do šaten odcházela Kopřivnice s náskokem jediné trefy. (14:13). Hned zpočátku druhé části Dukla otočila a dostala se během minuty dvěma rychlými brankami do nejtěsnějšího vedení, poté však přišel kopřivnický třígólový uragán, který znamenal obrat na 17:15 a domácí diváci byli ve varu. Vedení už Kopřivnice soupeři nepůjčila, přestože se Dukle podařilo ještě několikrát vyrovnat. V závěrečných minutách vedli Kopřivničtí 26:24 a Dukla musela sebrat zbytky sil při oddechovém čase. V tu dobu aplaudovala domácím celá hala, která hnala Kopřivnici za dalším cenným triumfem.Oddechový čas však hostům příliš nepomohl.

Kopřivnice naopak vedení ještě navýšila a výsledek si zkušeně pohlídala. Na sražení Dukly měl výrazný podíl kopřivnický gólman Bob Pšenica, který doslova čaroval v bráně a bral svými výkony divákům v hale dech. Hlavním klíčem k dalšímu cennému triumfu byl však znovu výtečný týmový výkon.

Kopřivnici po sobotním vítězství patří čtvrté místo v tabulce, o které se dělí s Lovosicemi, jenž mají stejný počet bodů. Dukla zůstává se šestnácti body šestá. Další utkání čeká Kopřivnici již ve středu 13. prosince od 18 hodin na půdě posledního korunovaného mistra z Plzně.

Ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Věděli jsme, že to dneska nebude nic lehkého. Dukla ukazuje, že hrát umí. Myslím si, že dnes to byla hra brankářů, která nám ukázala, že Tomáš i Bob pochytali spoustu ran a nakonec jsme byli šťastnější my. Musím fakt poděkovat klukům za dnešní výkon, protože opravdu makali celých šedesát minut a za to jim patří velké dík. Hlavně Oto Kancel se nám konečně vrátil, takže jsme měli i tu obranu pohromadě. Do konce roku máme ještě dva zápasy, takže uvidíme, doufám, že si uděláme krásné svátky."

Jan Polcar, hráč KH ISMM Kopřivnice: "Myslím si, že dnešní zápas se musel líbit všem. Fanoušci vytvořili naprosto parádní atmosféru a to nám pomohlo k tomu, abychom nepolevili a na konci nás to dohnalo k důležitému vítězství."

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: "My jsme od začátku věděli, že v Kopřivnici to nebude jednoduché utkání a palubovka tady bude hodně horká. Kopřivnice se od začátku sezóny stále zlepšuje, takže jsme určitě čekali těžký zápas. Z naší strany si myslím, že dnes zlepšená hra v obraně, zlepšené výkony brankářů, což jsou samozřejmě spojené nádoby. Bohužel nás tentokrát zklamala trošku koncovka, kdy jsme se nedostali ani přes padesát procent, což je na venkovní zápas velice špatně. A s takovou bychom nevyhráli ani domácí. V tomto jsme byli určitě horším týmem. Škoda je, že v určitých fázích jsme ztráceli v útoku nějaký systém a dostávali jsme se do situací, kdy nebylo moc kloubných řešení a potom tam prišly ty nepřipravené rány. To asi byl ten důvod, proč jsme vyrovnané utkání ztratili až v samotném závěru."

KH ISMM KOPŘIVNICE – HC DUKLA PRAHA 29:25 (14:13)

Nejvíce branek: Polcar 6, Střelec 5, Halama 4, Bukovský 4 – Hlinka 5, Sviták 3, Dokoupil 3, Křístek 3 Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček Sedmimetrové hody: 4/3–3/2 Vyloučení: 5:7 Diváci: 800