Derby je tady! Kopřivnice doma vyzve úřadujícího vicemistra!

17.11.2023, A-tým

Ve 13. kole Chance extraligy přivítá Kopřivnice před kamerami České televize v derby Karvinou, sobotní duel slibuje vysoce atraktivní podívanou v bouřlivé divácké kulise, buď u toho i TY!

Velice náročný týden aktuálně zažívají kopřivničtí házenkáři, zvládají ho však skvěle! V sobotu Kopřivnice přestřílela na domácí půdě Strakonice, ve středu pokračovala ve vítězné jízdě a přidala důležitou výhru na nevyzpytatelné půdě Jičína a na závěr v sobotu doma nastoupí před kamerami České televize proti finalistovi posledního ročníku z Karviné!

Kopřivnice ovládla šest z posledních sedmi zápasů, v tabulce si znovu polepšila a se 14 body uzavírá pětici nejlepších týmů extraligy!

Jednoznačným sportovním cílem Karviné pro letošní sezónu je sesadit z titulu jejich loňského přemožitele a po roce tak nahradit na trůnu házenkáře Talent tým Plzeňského kraje. Sportovní úsek Slezanů dokázal udržet kompletní osu loňského kádru a navíc přivedl jednu kvalitní posilu na pozici spojky. Zmiňovaným příchodem je bývalá opora brněnského Kéniku Dušan Živanov. Osmadvacetiletý Srb přišel po dvou letech strávených v barvách Králova Pole. V letošní sezóně zapsali úřadující vícemistři devět výher z celkových jedenácti zápasů. Jediné výsledkově nepovedené utkání má za sebou Karviná na půdě posledního korunovaného mistra z Plzně, mrzet jí může také ztráta jednoho bodu v Novém Veselí. S 19 body však patří Karviné druhé místo v tabulce a není pochyb o tom, že Karvinští budou jednoznačně mířit na top postavení pro nadstavbovou část! Nejlepšími střelci v barvách Baníku je dvojice hráčů Solák, Harabiš. Oba jmenovaní zapsali shodně po 48 brankách, na kopřivnické straně dominuje spojkový palič Jan Polcar, který je v letošní sezoně střelecky k neudržení! Oba týmy se v sobotním přímém televizním vysílání budou chtít před kamerami České televize předvést v co nejlepším světle, čeká nás derby jako řemen!

Na sobotní derby s Karvinou jste všichni srdečně zváni, musíme vyvolat požár v hledišti a jasně Karviné ukázat, kdo je v Kopřivnici pánem! Věříme, že se na Vás a vaše hlasivky, bubny, řehtačky a další báječný arzenál, co s sebou nosíte, můžeme ve velice těžkém duelu s úřadující vicemistrem plně spolehnout! Už se na Vás těšíme!

Předzápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Třetí zápas v rytmu jednoho týdne, a ještě navíc silná Karviná. Program je teď nabitý, ale já věřím, že přesvědčivá výhra v Jičíně klukům dodala potřebné síly a sebevědomí, které budeme nutně potřebovat. Strašně se mi líbila reakce kluků, kteří po slabém výkonu v obraně se Strakonicemi, zareagovali nejlepším možný způsobem a předvedli výkon, kterým se chceme prezentovat. A který musíme v sobotu minimálně zopakovat, pokud chceme být úspěšní. Spíše ještě něco přidat. Hlavně Bob v bráně ukázal fazónu, kterou si, doufám, přenese i do soboty. Karviná i letos jasně ukazuje, že jejich ambice budou jen ty nejvyšší a výkonnostně to jednoznačně potvrzují. Mají silný a vyrovnaný kádr, kde se opírají o reprezentanty v čele se Solákem a Patzelem, obrovskou sílu mají také v bráně. Čeká nás samozřejmě extrémně těžké utkání, ale hrajeme doma, kde jsme tradičně silní. Pokud předvedeme výkon na hranici našich možností, nevidím důvod, proč bychom nemohli velkého favorita zaskočit. Tímto bych chtěl pozvat všechny naše skvělé fanoušky. Snad dorazí v hojném počtu a zopakují skvělou atmosféru z posledního domácího utkání. Z Karviné určitě dorazí hodně lidí, takže je to i pro ně hozená rukavice, aby ukázali, komu kopřivnické tribuny patří!"

Jan Polcar, hráč KH ISMM Kopřivnice: "V sobotu nás čeká v televizním zápase Karviná, jeden z hlavních aspirantů na titul. Karviná bude favorit, ale my budeme chtít doma potvrdit body, které jsme dovezli z Jičína a udržet se v kontaktu s nejlepší čtyřkou. Věřím, že pokud dokážeme předvést koncentrovaný výkon v obraně i útoku můžeme Karvinou překvapit."

« zpět

KH TV

 • Tisková konference po 5.čtvrtfinále.

  6.4.2024

 • Tisková konference po 2.čtvrfinále.

  25.3.2024

 • Tisková konference po 1.čtvrtfinále.

  23.3.2024

 • Tisková konference po utkání s Jičínem.

  3.3.2024

 • Tiskovka po výhře v derby s Frýdkem-Místkem.

  17.2.2024

 • Tisková konference po utkání s Lovosicemi.

  3.2.2024

 • Na slovíčko si vzal Otu Kancela Zdeněk Skořepa!

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti Dukle Praha.

  29.1.2024

 • Tisková konference po utkání proti SKKP Handball Brno.

  16.12.2023

 • Tisková konference po utkání s Duklou.

  9.12.2023

 • Tisková konference po utkání se Zubřím.

  29.11.2023

 • Tisková konference po remízovém derby se Zubří.

  25.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Karvinou. (18.11.2023)

  20.11.2023

 • Tisková konference po utkání se Strakonicemi.

  11.11.2023

 • Tisková konference po utkání s Hranicemi

  26.10.2023

 • Tisková konference po vítězném utkání s Novým Veselím

  26.10.2023

 • Tisková konference po utkání s Talent tým Plzeňského kraje

  23.9.2023

Partneři klubu