Kopřivnice veze plný náklad bodů z Jičína!

15.11.2023, A-tým

Kopřivnice navázala na sobotní vítězství se Strakonicemi a z Jičína veze všechny body!

Házenkáři Kopřivnice navázali na sobotní vítězství se Strakonicemi a ve středečním 12. kole po parádní jízdě zvítězili na nevyzpytatelné půdě Jičína 30:23. V tabulce si znovu polepšili a uzavírají pětici nejlepších týmů ligy!

Kopřivnici se na jedničku povedl samotný vstup do zápasu, když se bleskově dostala do vedení 4:1. Na to ještě Jičín dokázal zareagovat a na konci osmé minuty ztrácel na Kopřivnici pouze gól (4:5). Kopřivnice ale šňůrou čtyř branek v řadě dokázala odskočit do výraznějšího vedení a ve velmi dobrém výkonu pokračovala až do poločasové přestávky, když si vytvořila náskok o osm branek.

Po změně stran se obraz hry na palubovce vyrovnal, ale Kopřivnice si svůj náskok zkušeně pohlídala. Nejlepšími střelci byli domácí Jiří Dolejší s kopřivnickým duem Polcar, Halama, kteří shodně nastříleli šest branek! Jičín po 12. kole zůstává stále mimo postupové pozice do play-off, Naopak Kopřivnice začíná pokukovat po předních příčkách tabulky! V příštím kole ji čeká velmi těžký souboj před kamerami České televize proti Karviné.

O2XYWORLD HBC JIČÍN – KH ISMM KOPŘIVNICE 23:30 (8:16)

Nejvíce branek: J. Dolejší 6, Hájek 5, Miľko 3 – Polcar 6, Halama 6, Bukovský 4

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/0 Vyloučení: 3:3