Derby se Zubřím skončilo remízou.

25.11.2023, A-tým

Oba tabulkoví sousedé si ve strhujícím derby připsali po bodu! Kopřivnice je po sobotní remíze šestá a udržela dvoubodový náskok na sedmé Zubří!

Začátek utkání lépe sedl Kopřivnici, která sice v 18. minutě vedla o tři góly, ale hosté se zvedli a pětibrankovou sérií stav otočili na svou stranu. Do kabin se odcházelo za nejtěsnějšího možného rozdílu ve prospěch Robe. Mezi 40. a 45. minutou ovládli palubovku s pěti trefami v řadě domácí, jenže vzápětí Zubří zabralo a dostalo se do třígólového vedení. Poslední minuty byly velmi vypjaté, Kopřivnice podporovaná bouřlivou kulisou domácích fanoušků ale statečně umazávala náskok soupeře. V posledním útoku si navíc domácí hráči vybojovali sedmimetrový hod, který proměnil hrdina zápasu Zdeněk Čadra a vystřelil tak remízu 29:29. Kopřivnice je po sobotní remíze šestá a udržela dvoubodový náskok na sedmé Zubří.

Nejlepším střelcem Kopřivnice se stal Jan Polcar, který zapsal dalších osm přesných zásahů, díky čemuž se udržel na pozici krále střelců celé Chance Extraligy. Od začátku sezony má na svém kontě už 83 branek.

Pozápasové ohlasy:

Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Viděli jsme dneska super zápas. Bylo to derby, jak má být. Rozdělili jsme si body, i když asi každý cítíme, že tam něco bylo, ale sezóna je dlouhá a jdeme dál. Jsme rádi, že máme bod. Chtěl bych také poděkovat fanouškům, kteří nás přišli v opravdu hojném počtu podpořit a vytvořili nám špičkovou kulisu."

Peter David, trenér HC Robe Zubří: "Gratuluji k bodu, Tomáši."

KH ISMM Kopřivnice – HCB Karviná 21:27 (12:13) Nejvíce branek: Polcar 5, Čadra 3, Halama 3, Zima 3 – Solák 11, Patzel 5, Živanov 3, Nantl 3Rozhodčí: Petr Kremláček – Filip ProcházkaSedmimetrové hody: 2/1 – 6/4Vyloučení: 2:4

Nejvíce branek: Polcar 8, Čadra 6, R. Doležel 3 – Kaminski 8, Havran 7, Kucsera 5

Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar

Sedmimetrové hody: 6/5 – 2/2

Vyloučení: 3:2. ČK: Petřík – Kyryljuk