Zpestřením sobotního duelu se Strakonicemi bude hlasování o novém maskotovi!

30.09.2017

POMOZTE NÁM VYBRAT NOVÉHO MASKOTA!

Vážení příznivci kopřivnické házené, zúčastněte se sobotního hlasování na hale a přes týden na facebooku a pomozte nám s výběrem nové tváře našeho klubu! KH Kopřivnice ve spolupráci s fanoušky navrhuje tři kandidáty na pozici maskota, čtvrtého si zvolte sami!

Kopřivnickým házenkářům stále chybí postavička, která by tým provázela házenkářskými bitvami na domácí scéně a společně se skvělými fanoušky v hale vytvářela tu pravou atmosféru. V tomto a příštím měsíci máte možnost hlasovat a zvolit tak ideálního maskota pro náš klub!

Chceme do výběru nového maskota zapojit Vás fanoušky a brát zřetel na váš názor, protože jsme jeden tým! My a Vy! Pojďte se podílet na zrodu nového maskota, inspirujte nás vašimi nápady a podněty. Uvítáme jakékoliv návrhy, o kterých můžeme dále diskutovat!

1. Kandidát - ČERT

Jako první se bude ucházet o vaši přízeň čert! Proč zrovna čert? Existují pověsti o výskytu čertů a temných sil na území Kopřivnice. Například za neodmyslitelnou součást Bílé hory tyčící se na jejím jihovýchodním svahu (Váňův kámen) a perlu kopřivnických hor (Raškův kámen) vděčíme podle pověsti právě jednomu pekelníkovi! Alespoň podle pověsti. Podle ní žilo kdysi v Lidečku jedno děvče. Začal k ní chodit na námluvy pán, a to byl čert. Zoufalé děvče čertovi slíbilo, že si ho vezme, až poteče říčka Senice Lidečkem. A to že musí udělati čert dříve, než kohout zakokrhá. Čert slíbil, že to udělá. Skoupil napřed všechny kohouty v Lidečku a okolních dědinách a všem krky zakroutil. Ale jedna stařenka měla pěkného kohouta, a že bylo jí ho líto prodati, schovala ho pod necky. Když čert myslil, že už není žádného kohouta v celém okolí, sebral se a hajdy na Kotouč. Tam popad na každý malíček jeden velký kámen, letěl s nimi do Lidečka a tak je tam postavil, aby mu voda tekla zpět dědinou. To učinil několikrát. Když už byl takřka s dílem hotov, shledal, že mu na přehradě ještě jeden kámen schází. Honem se popadl a letěl zpátky, aby donesl ještě jeden a poslední. Ale milá stařenka vypustila kohouta a ten zakokrhal. Čert se rozhněval a mrštil kameny. Jeden odletěl do Raškovca, a to je Raškův kámen, druhý na Váňovou roli. To je zase Váňův kámen.

2. Kandidát - TATROVÁK

Kopřivnice je proslulá díky Tatře. Kopřivnická automobilka, známá pod značkou TATRA, se řadí mezi nejstarší automobilky světa a svou činností značným způsobem ovlivnila automobilový průmysl nejen v bývalém Československu nebo současné České republice, ale i zahraničí.

Jak by se vám tedy líbila postavička Tatrováka symbolizujícího technickou dominantu našeho města TATRU?

3. Kandidát - Sršeň

Po vašich návrzích vlétl do boje o nového maskota klubu také Sršeň, který je v podvědomí lidí nebezpečný tvor a jeho bodnutí nepříjemně bolí! Tento návrh vzešel z pruhů na dresech a hlavně z jedné z typických klubových barev - ŽLUTÉ.

4. Kandidát - tentokrát přijde ke slovu vaše kreativita!

Víte, jak by měl vypadat maskot KH Kopřivnice? Maskot, který bude přinášet týmu štěstí a vám radost při domácích zápasech? Navrhněte ho vy sami! Co by se Vám líbilo?

Všem, kteří přispějí svým hlasem, děkujeme !!!!!!


Autor článku: Martin Petřek