Znovuzrození házenkáři Kopřivnice přivítají v sobotu hladové Strakonice!

28.09.2017

Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského zakončí již tuto sobotu sérii tří domácích utkání v řadě těžkým duelem proti Strakonicím. Přečtěte si předzápasové očekávání trenéra Lubomíra Veřmiřovského a také pozvánku od Marka Bukovského!

Extraligoví házenkáři Kopřivnice, kteří se v minulých letech mezi elitou jen zachraňovali, se po třech odehraných kolech ukazují ve velmi dobrém světle

Hned v prvním utkání na půdě soupeře v nové sezoně se házenkářům Kopřivnice podařil opravdu cenný lup, když se s dvoubrankovou výhrou vraceli zpátky domů z bašty házené - Nového Veselí. Následovalo první domácí utkání s Valachy ze Zubří. Kopřivnice měla skvěle rozehraný zápas a ještě necelých deset minut před koncem vedla o tři branky, nakonec však loni bronzové Zubří bralo všechny body po gólu ze sedmičky. Týden po utkání s Titkovovou družinou se v Kopřivnici v rámci třetího kola představil trojnásobný mistr z Plzně, který v minulém extraligovém ročníku nedokázal obhájit královskou korunu ve finále divácky atraktivního play-off proti pražské Dukle. Kopřivnice ve svém druhém domácím utkání hraném před výtečnou domácí kulisou dosáhla na senzační výsledek, když se po dvoubrankového výhře 28:26 (17:14) stala katem tehdy neporaženého loňského vicemistra! Kopřivnici, která změnila filozofii a válí extraligou, aktuálně po dvou výhrách a nejtěsnější možné porážce patří v tabulce skvělé čtvrté místo!

Nyní přijíždí Strakonice! Možná se na první pohled může zdát, že Kopřivnici nyní čeká lehký zápas. Nenechte se však zmást, protože opak je pravdou! Házenkáři ze Strakonic měli například v posledním utkání na hřišti bronzového Zubří velice blízko k bodovému zisku! Ano, slyšíte dobře! Na půdě Zubří! I když na bodový zisk nakonec Jihočeši nedosáhli, dokázali držet krok se Zubřím až do konce. Konečná prohra 28:24, kterou si Strakonice po vítězství v prvním poločase a skvěle rozehraném zápase připsaly na horké valašské půdě, je přesto velkým povzbuzením do dalších bojů. Pořád je třeba mít na paměti, že Strakonice hrály venku a se Zubřím, jehož věrní fandové umí vytvořit úžasně pekelnou atmosféru, která patří u nás k tomu nejlepšímu, co může hlediště nabídnout. Strakonice mají za sebou celkově tři náročná utkání, ve kterých také dokázaly po většinu času sehrát vyrovnanou partii s těžkými soupeři. Body jim však kvůli smolným závěrům vždy utekly, a proto ani nyní týmu od Otavy hlad po vítězství rozhodně chybět nebude!

Co očekává od sobotního zápasu se Strakonicemi lodivod kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský?


"Sobotní duel se Strakonicemi nebude pro nás vůbec jednoduchý. Čeká nás opravdu těžký zápas. Strakoničtí zaznamenali výrazné zlepšení v minulém utkání na půdě Zubří, kde jednoznačně potvrdily své kvality. Strakonice po prvním poločase vedly a odehrály v Zubří skvělý zápas. Kvůli smolnému závěru však o body přišly stejně jako v předchozích zápasech. Výsledek ze Zubří je nepochybně velkým povzbuzením do dalších bojů. Do zápasu se Strakonicemi jdeme s cílem předvést minimálně tak dobrý a obětavý výkon jako minulý týden s Plzní. Musíme jít do těchto zápasů nejen maximálně připravení a koncentrování, ale nastupovat do nich s velkým respektem a vědomím síly soupeře, protože tyto zápasy budou s největší pravděpodobností rozhodovat o našem setrvání v nejvyšší soutěži, které jsme si dali tento rok za cíl. Případný úspěch by nás posunul o velký krok dopředu. Do utkání navíc vstupujeme poprvé v roli favorita, kterého jsme v loňské sezóně nedokázali mnohokrát potvrdit. S tím jsme měli vždy velký problém. Z toho jde jasně vidět, že role favorita ještě nikomu nic nezaručila. Chtěl bych touto cestou požádat naše skvělé fanoušky o maximální podporu v tomto nesmírně důležitém zápase. Můžu opět slíbit, že necháme na hřišti život a budeme bojovat od první do poslední minuty."


Na třetí domácí zápas sezony Vás zve Marek Bukovský!

Chtěl bych všechny fanoušky kopřivnické házené pozvat na sobotní zápas proti Strakonicím. Čeká nás nesmírně těžký boj, ve kterém nemůžeme nic podcenit. Věříme, že jsme schopni navázat na předchozí výkony a získat další potřebné body do tabulky. 


Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře v souboji se Strakonicemi již tuto sobotu! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na vás a vaše hlasivky, bubny, řehtačky a další báječný arzenál, co sebou nosíte, můžeme ve svém třetím domácím představení plně spolehnout! Jsme jeden tým! My a Vy!!!

Nezapomeňte! Zpestřením sobotního házenkářského duelu mezi Kopřivnicí a Strakonicemi bude hlasování o novém maskotovi! Pomozte nám s výběrem nové tváře našeho klubu! Kopřivnickým házenkářům stále chybí postavička, která by tým provázela házenkářskými bitvami na domácí scéně a společně se skvělými fanoušky v hale vytvářela tu pravou atmosféru! Zúčastněte se v sobotu na hale hlasování! Budou pro Vás připraveny hlasovací lístky a volební urny, kde můžete hlasovat! 


Martin Petřek