Změna na pozici trenéra. Lubomíra Veřmiřovského vystřídá Aleš Chrastina

29.10.2021

U kopřivnických házenkářů končí na pozici hlavního trenéra A-týmu Lubomír Veřmiřovský. Nástupcem se stane Aleš Chrastina.

Až se dnes večer postaví na lavičku KH ISMM Kopřivnice v televizním duelu proti Brnu, bude to naposledy. Bývalý špičkový házenkář Lubomír Veřmiřovský, který před pár lety společně s dalšími lidmi vrátil do Kopřivnice házenkářské nadšení, se dnes večer s funkcí hlavního trenéra rozloučí. Více se dozvíte v našem rozhovoru.

Po utkání s Duklou Praha jste oznámil odchod z pozice hlavního trenéra. Co vás k odchodu z trenérského postu vedlo?

Po těch čtyřech a půl letech, kdy jsme měli na starosti celý klub i áčko, už toho na mě bylo opravdu hodně. Tlak v extralize je velký a je to dennodenní práce. Přicházel jsem domů večer a bylo toho už moc. Navíc jsem cítil, že jsem trošičku ztratil tu jiskru, kterou jsem měl na začátku, takže si potřebuju od áčka chvilku odpočinout, ale zůstávám ve všech funkcích v klubu a budu se tomu naplno věnovat.


Co zbytek realizačního týmu? Zůstává pohromadě?

Zbytek realizačního týmu zůstává naprosto stejný.


Jak na váš odchod reagovali hráči?

Hráčům jsme to oznámili minulý týden. Byli překvapení a někteří mě zkoušeli i přemlouvat. Nicméně jsem klukům vysvětlil, co mě k tomu vede a oni mě naprosto pochopili. Hřálo mě hodně na srdíčku, že mi poděkovali za období čtyř a půl roku, které bylo společně fakt fajn. Řekli mi, že je to opravdu posunulo a za to jsem byl strašně moc rád.


S jakými pocity na postu trenéra končíte?

S nostalgií. Při posledním domácím zápase jsem měl až slzy v očích. Ale nic nekončí, vše jede dál, takže v pohodě.

Ve funkci vás nahradí Aleš Chrastina. Proč jste zvolili jako hlavního kouče právě jeho?


Aleš Chrastina byl dlouholetý špičkový extraligový hráč. Jako trenér působil několik let i v extraligovém Frýdku-Místku, kde koučoval velice dobře a bylo vždycky těžké proti němu hrát. I kluci jsou s tou volbou v pohodě. Aleš má velkou chuť tady naskočit a já si myslím, že to bude další impulz pro kluky, fanoušky i celý klub.

Čemu se budete nyní v klubu věnovat?


V klubu budu pokračovat ve všech funkcích jako doposud a alespoň budu mít více prostoru pro jednání s partnery a pro všechny ostatní věci, protože ono bylo moc složité, když bylo kdykoliv jednání v Praze kvůli extralize nebo asociaci a já musel třeba vstávat ve čtyři ráno a pak jet okamžitě zpátky, stíhat trénink a ještě být připravený v tom smyslu, že nesmím dát na sobě znát, že jsem unavený, protože ta tréninková jednotka by pak stála za nic, takže budu se věnovat těmto věcem, na které budu mít více prostoru.


Děkujeme PANE TRENÉRE za odvedenou práci a přejeme mnoho úspěchů v další práci pro klub!