Zápas s Jičínem vyšel na jedničku

15.11.2021

Kopřivničtí házenkáři oslavili důležitou výhru nad Jičínem, který přesvědčivě přehráli poměrem 35:27

Poslední utkání desátého kola se hrálo v Kopřivnici a mělo jasný průběh i vítěze. Domácí házenkáři si vypracovali náskok už v úvodu utkání a až do závěrečných minut ho navyšovali. Jičín zůstává se čtyřmi body na devátém místě, Kopřivnice si svým pátým vítězstvím upevnila pozici ve středu tabulky.

Vstup do zápasu režírovali domácí, dva góly vstřelil Jan Gřes a Martin Střelec, Zděnek Čarda následně zvýšil na 5:2. Hostujícím hráčům pomohl time-out pouze napůl, góly sice dokázal vstřelit Jiří Dolejší či David Krahulec, míče padaly do sítě ale i na druhé straně. Edwin Brito Benítez zvýšil na 10:5, Zdeněk Čarda už na 13:6. Zvrat nenastal ani v závěrečné desetiminutovce první půle, Jan Hanus ukončil úvodní dějství brankou na 17:10. Ani ve druhém poločase nedokázali hráči Jičína vykřesat pomyslnou jiskru naděje, Marek Bukovský a Jan Hanus společně navýšili na 20:11! Až za tohoto stavu se konečně podařilo hostům snížit. Nejprve stáhl manko na 15:22 Martin Hlava, ve čtyřiačtyřicáté minutě pak Michal Naimann na 18:24. Nejlepší střelec utkání, Jan Hanus, ale odpověděl dvěma zásahy a domácí tak znovu vedli o osm gólů. Kopřivnice měla utkání bezpečně pod kontrolou, Lazar Adamovič dokonce zvýšil na 33:23. Zápas ukončil brankou hostující Jan Pekař, Kopřivnice utkání zvládla na jedničku a odskočila svému soupeři už na šest bodů.

Ohlasy po zápase:

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Nejdříve je třeba říct, že dnešní utkání bylo s ohledem na vývoj soutěže a postavení nás a Jičína v tabulce velice důležité. Dneska se do slova a do písmene hrálo o čtyři body, protože nám se tím vítězstvím podařilo odskočit, což samozřejmě úplně nic neřeší, ale je to obrovský krok k tomu, abychom se dostali do play-off. A s takovým výkonem, který jsme dnes předvedli, se toho vůbec nebojím. Dnes nám výborně fungovala defenziva. Záměrně neříkám obrana, protože defenziva je obrana plus gólman a tohle dnes šlapalo úžasně. Mára dokonce i góly dával, takže z tohoto pohledu super. V prvním poločase jsme měli velice dobrý přechod do rychlého útoku a podpořili jsme to pestrou a efektivní hrou v postupném útoku, takže z mého pohledu určitě zasloužené vítězství. Hlavně vybojované, což je možná cennější, než všechno ostatní."

Marek Žingor, brankář KH ISMM Kopřivnice: "Já jsem samozřejmě nesmírně rád za dva body. Proti Jičínu to vždycky bývá vyhrocené, ale dnes to tak nebylo, z čehož jsem trošku překvapen a možná i zklamán. Nečekal jsem to a jde vidět, že na nich leží deka a neměli se moc o co opřít. Ale na druhou stranu my jsme odevzdali perfektní výkon na obraně. Vyvarovali jsme se technických chyb ze středy z poháru a dneska vše kompletně šlapalo. Pro nás to jsou strašně důležité body a já jsem moc rád, že jsme to zvládli."

Nejvíce branek: Hanus 9, Čadra 8/2, Střelec 5/2 - Kastner 5/1, J. Dolejší 4, Freiberg 4. Rozhodčí: Bareš Marek, Uhlíř Jakub. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 3:3.