Z Jičína body nevezeme

06.02.2023

Oslabená Kopřivnice nezvládla druhý poločas a z Jičína se vrací s prázdnou

Sobotní duel 20. kola Chance extraligy, ve kterém kopřivničtí házenkáři skvěle rozehráli první poločas, urval Jičín až v samotném závěru. Kopřivnice vedla před odchodem do kabin o tři branky, ovšem přetavit solidní výkon z prvního poločasu ve výraznější vedení se Kopřivnici nepodařilo a nakonec o výborně rozehraný zápas přišla. V polovině 58. minuty ještě snižoval na 28:29 z pohledu Kopřivnice Bukovský, závěr ale Kopřivnice bohužel nezvládla. Důležitým zákrokem se nejprve prezentoval Machalický, o chvíli později vstřelil třicátou branku Thorovský. V poslední minutě přidali Jičínští další dva góly a mohli se tak radovat z konečné výhry 32:28.

Jičín se výhrou přiblížil vyrovnanému středu tabulky, stále ale na něj pět bodů ztrácí. Možnost poskočit na šesté místo naopak prováhala Kopřivnice, která je osmá.

Pozápasové ohlasy:


Petr Mašát, trenér O2xyworld HBC Jičín: "Byl to velice zajímavý a napínavý zápas. Vyrovnané utkání, které jsme na poslední chvíli strhli na svoji stranu. Možná v tom hrál roli větší chtíč po vítězství. Zlepšila se obrana, dávali jsme rychlé góly z druhé vlny ihned po rozehrání a za celý zápas jsme neměli technickou chybu. V minulých zápasech nás právě ty technické chyby trápily a stály nás body, takže to byl samozřejmě jeden z velkých důvodů úspěchu. Kopřivnice odehrála velmi dobrý zápas a asi jsme byli o něco šťastnější."

Šimon Thorovský, hráč O2xyworld HBC Jičín: "Předvedli jsme bojovný výkon, všichni makali na sto procent, až na menší výpadek v prvním poločase. Toho Kopřivnice využila a odskočila nám. Naštěstí jsme si o přestávce řekli, co musíme zlepšit a do druhé půle jsme do toho šlápli, což rozhodlo o výsledku."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Gratuluji Jičínu k nakonec zaslouženému vítězství. My jsme nedokázali přetavit solidní výkon z prvního poločasu ve výraznější vedení a potom díky vyloučením jsme náskok ztratili. Sice jsme se dostali do utkání, ale bohužel Jičín už byl nastartovaný a rozjetý. Neubránili jsme jejich druhou vlnou, po každém gólu, který jsme dali, jsme dostali kontragól. V závěru jsme už nedokázali proměnit šance, a to rozhodlo o vítězství domácích."

David Zima, hráč KH ISMM Kopřivnice: "V Jičíně jsme si to prohráli sami. Máme hodně zraněných hráčů, na což se samozřejmě nechci vymlouvat, protože jsme utkání měli i tak zvládnout. Na následující zápas se musíme lépe připravit."

Foto: Karolína Machalická