Vyzpovídali jsme před sezónou Patrika Fulneka

02.09.2017

Týden před začátkem extraligové sezóny jsme si popovídali s Patrikem Fulnekem, střední spojkou KH Kopřivnice

Patrik Fulnek

Střední spojka

Patriku, přípravu na nadcházející sezónu jste zahájili s novou dvojicí trenérů. Jak funguje spolupráce s trenéry? A co je teď jinak?

Myslím, že ochota spolupracovat a komunikace mezi oběma trenéry a hráči funguje velice dobře. S Jirkou Gřesem hrajeme většina hráčů už nějaký ten rok, takže ví jak s námi komunikovat a co od nás může čekat. Kvůli trenérským a organizačním povinnostem už s námi ale netráví tolik času. Luba Veřmiřovský má zase geniální házenkářské myšlení. Je to detailista, vidí drobnosti, které můžou rozhodnou o úspěchu nebo neúspěchu jak v útoku, tak v obraně. Tyhle detaily se nám pak snaží vtlouknout hluboko do paměti. Také jsme s jeho příchodem začali přípravu dvoufázovými tréninky i mimo soustředění.V rámci přípravy jste odehráli dva turnaje na nichž jste obsadili skvělé druhé místo. Jak uplynulé období hodnotíš a co říkáš na vaše výkony v přípravě?

Nechci se opakovat, jak už bylo někde psáno že se nemají výsledky přípravných utkání přeceňovat, ale je to tak. Až začne první zápas extraligy, na přípravné utkání si nikdo nevzpomene. Každopádně je dobré pro naší psychiku a motivaci, že jsme obsadili dvě druhé příčky na obou turnajích. Učili jsme se v přípravě nové věci, jiný systém, tak je dobré, že přišla nějaká pozitivní odezva. Většinou šlo o vyrovnané a z naší strany dobře odehrané zápasy, takže bych to hodnotil pozitivně. Ale mrzí mě, že jsme nepodali lepší výkon na domácím turnaji proti Frýdku- Místku a především proti polskému Zabrze, kdy přišlo hodně fanoušků.


Dá se říct, které zápasy byly ty nejtěžší?

Jednoznačně proti polskému Górnik Zabrze. Hráli jsme s nimi dva přípravné zápasy. První jsme prohráli o 6 branek, ale průběh zápasu byl do 50. min vyrovnaný. Ve druhém zápase, na turnaji Tatry, jsme neměli nárok pomýšlet na lepší výsledek. Prohráli jsme rozdílem 13 branek. Je to profesionální tým, byla to obrovská zkušenost a radost zahrát si proti takovému týmu.


Představ se nám jako házenkář. Tvá dosavadní kariéra je spojená především Kopřivnicí. Jaké jsou tvé dosud největší házenkářské úspěchy?

Za Kopřivnici to bude nejspíš 2x mistr ČR v kategorii starších dorostenců. Jinak jsem nakoukl do juniorské reprezentace a zahrál si Challange Cup s Duklou Prahou.

A jaké jsou tvé házenkářské sny? Zahraniční angažmá nebo svou budoucnost vidíš spíš mimo házenkářské hřiště?

Rád bych si zahrál někde v zahraničí, nejvíc by mě lákalo asi Španělsko nebo Francie. Rád bych se naučil jazyk a posbíral nějaké zkušenosti do budoucna. Studuji v Praze taky trenérskou školu, takže mám v plánu se házené věnovat i po hráčské kariéře.

Když zrovna nehraješ házenou, co děláš?

Jak už jsem se zmínil studuji trenéřinu na FTVS v Praze. Teď se nejvíc budu věnovat bakalářské práci a státnicím. Většinu volného času trávím s přítelkyní. Jinak si rád zahraju nějaký rekreační sport, nejraději tenis. Zbožňuju seriály, teď jsem dokoukal 7. sérii Hry o trůny. Máme se spoluhráči dobrou partu a naše přítelkyně si také hodně rozumí, proto trávíme hodně času spolu i mimo hřiště.


Co očekáváš od nadcházejících ročníku?

Vyrovnanější zápasy a větší boj o play off.