Vysoká prohra na půdě Zubří

22.09.2022

Kopřivničtí házenkáři padli na palubovce nedalekého rivala čtrnáctibrankovým rozdílem

Středeční zápas měl jasného favorita. Tím byli právě domácí, kteří v posledním kole málem obrali o body mistrovskou Karvinou, a o remízu přišli pár sekund před koncem. Kopřivnice na horké půdě v Zubří nezachytila start duelu, poprvé se prosadila až v sedmé minutě, přičemž za deset minut dokázala dát jen tři branky. Navíc kopřivnicé házenkáře poznamenal i trest, kterým byla červená karta pro Marka Bukovského. Zubří během poločasu navíc náskok stále zvyšovalo, až se dostalo na osm branek.

Ve druhé půli to vypadalo z pohledu Kopřivnice alespoň ze začátku herně mnohem lépe. Vždyť už v úvodní minutě stihla dát dvě branky. Její tempo ale rychle opadlo. Zubří si znovu začalo vytvářet náskok, a to ještě větší než ten, který si přeneslo z prvního poločasu. Kopřivnice pak už pomalu rezignovala, Valaši tak dovedli duel k vysoké výhře o čtrnáct branek.

Peter Dávid, trenér Zubří: "Výsledek je dost jednoznačný, hodně ten zápas ovlivnila červená pro Bukovského, který je s Gřesem rozdílový hráč a zranění Polcara. Na druhou stranu jsme si řekli, že půjdeme do pekelného tempa na plné obrátky, což bylo fantastické v tomto zápase. Máme problémy se vstupy do druhého poločasu. Jsem rád, že si mohli všichni zahrát, že jsme dali šanci Lukášovi Weintrittovi. Byl to hodně dobrý zápas pro diváky. My se musíme dobře připravit na Lovosice."

Lukáš Weintritt, hráč Zubří: "V létě jsme ještě přemýšlel, jestli ještě vůbec budu hrát házenou, nikdy bych nevěřil, že toto ještě zažiju. Už na tréninku mi bylo podezřelé to tempo, ve kterém se trénink odehrával. Tady v tomto rychlém tempu budeme mít výhodu, nicméně se budu muset přizpůsobit. Před zápasem se mě ptali, jestli chci vodu nebo iontový nápoj, chtěl jsem vodu. Příště budu chtít ionťák, protože je to v tomto tempu hodně náročné."

Aleš Chrastina, trenér Kopřivnice: "Musím pogratulovat Zubří k jednoznačnému vítězství, my jsme se chtěli pokusit o úspěch. K tomu jsme potřebovali hrát nadstandardně v útoku, hrát koncentrovaně s podporou výborné obrany. Bohužel jsme začali tak, že jsme hned zkraje neproměnili několik šancí, Zubří si vytvořilo náskok, protože ani ta obrana nebyla důsledná. Marek Bukovský dostal červenou, Honza Polcar se nám vzápětí zranil, takže se nám to rozsypalo."

David Lefan, hráč Kopřivnice: "Nastoupili jsme tak, že jsme neproměnili šance, obrana nefungovala, nepohlídali jsme si klíčové hráče Zubří, kteří nás trestali. Děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. 


HC ROBE ZUBŘÍ - KH KOPŘIVNICE 39:25 (20:12)

Nejvíce branek: Hybner 7, Palát 7, Mořkovský 6 - Gřes 5, Brito Benítez 5, Lefan 4.

Rozhodčí: Michal Hanák - Luboš Pavlíček.

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/1.

Vyloučení: 6:2.

ČK: David Mazurek (ZUB), Marek Bukovský (KOP).

Diváci: 818.