Kopřivnici čeká jedna z klíčových bitev sezony!

07.02.2018

V dalším extraligovém utkání se výběr Lubomíra Veřmiřovského představí na palubovce nováčka ze Strakonic, který si o víkendu připsal nesmírně cenný skalp v podobě výhry nad favorizovaným Zubřím a nadále tak bojuje o účast v elitní osmičce.

Poprvé v letošní sezoně budou extraligoví házenkáři Kopřivnice zajíždět na jih Čech, konkrétně do Strakonic, které žijí posledních 7 let házenou. A to celé město! V sezoně 2009/2010 se muži na poslední chvíli a těžce zachránili ve druhé lize, kterou hráli tradičně. Pro další ročník ale došlo ke generační výměně, mužstvo omladilo. Nastoupila silná generace, která byla úspěšná v mládežnických kategoriích. To byl pro další vývoj zlom. Tým tehdy převzal ambiciózní trenér Miroslav Vávra a ihned vyhlásil za cíl postup do I. ligy, druhé nejvyšší soutěže. V první sezoně se to ještě nepovedlo. Před tou další však Strakonice suverénně soutěž vyhrály a slavily tak vytoužený postup! Při premiérové účasti v nové soutěži skončilo mužstvo čtvrté, pak v dalších dvou sezonách shodně druhé. V sezoně 2015/2016 obsadily Strakonice čtvrté misto, no a v té loňské zažila strakonická házená vrchol, když slavila postup mezi českou házenkářskou elitu! Podporou je týmu vždy do posledního místa zaplněná a rozbouřená fandící hala!


Strakonice v letošní sezoně po pomalejším rozjezdu velice dobře přivykli extraligové házené a užívají si svou premiérovou sezonu se vším všudy! Strakonicím sice patří 12. příčka v ligové tabulce, přesto svěřenci Romana Marienky již několikrát dokázali, že ani letos nováček nebude vůbec jednoduchým soupeřem. Nový účastník extraligového pelotonu mimo jiné dokázal doma dokázal doma přehrát Brno či Frýdek-Místek, za zmínku jistě stojí i skvělý bod po domácí remíze s mistrovskou Duklou nebo nečekaná výhra na horké půdě v Novém Veselí.


Roman Marienka postupně zaznamenává ve hře svého mužstva významný pokrok. Za zmínku jiste stojí i první letošní utkání házenkářské extraligy, které přivedlo v sobotu 3. února na jih Čech silné Zubří, kterému patří druhá příčka tabulky. Celek Strakonic si v tomto duelu nakonec připsal nesmírně cenný skalp v podobě výhry nad favorizovaným Zubřím, které odklidil z cesty po výhře 29:26 a nadále tak bojuje o účast v elitní osmičce! Situace ve spodní části tabulky se nesmírně vyrovnala a strakonickým házenkářům se zase dýchá lépe. "Tento výsledek jenom potvrdil to, co už jsme věděli předtím. Ve Strakonicích moc mančaftů nevyhrálo, takže to tam bude strašně těžké. Ale na soupeře se důkladně připravíme a pojdeme se tam porvat o vítězství. Jedná se o jedno z klíčových utkání vzhledem k vývoji v tabulce," uvědomuje si kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský. A v čem hledat největší sílu nováčka z Jihočeského kraje? "Je to strašně bojovný tým, který se, sice v menší, ale zaplněné hale, vždycky strhne k nadstandardním výkonům. Podíváme se na video a řekneme si, co na ně bude platit. Už nějakou představu mám," prozradil kopřivnický lodivod.

Tahounem v týmu Romana Marienky je ostřílený borec Martin Mošovský, který je nejlepším střelcem extraligy. Martin Mošovský je také výborným střelcem sedmiček, když za záda brankářů soupeře poslal již 29 úspěšných střel. Daří se také pivotovi Michalovi Zbíralovi, na jehož kontě je po 14. kole soutěže 62 branek.

Z výše uvedeného vyplývá, že kopřivnické házenkáře tak znovu po týdnu čeká velice těžká šichta! Držte nám na dálku palce! Utkání můžete sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!