Veledůležité vítězství! V derby porážíme Hranice

14.02.2022

Házenkáři KH ISMM Kopřivnice brali v sobotním derby v Hranicích oba body za vítězství 30:25.

Kopřivnice si už od samotného začátku udržovala na půdě Hranic mírné vedení. Výrazně se naše družstvo dokázalo utrhnout mezi 23. a 25. minutou díky gólům Čadry a tří přesných zásahů Honzy Gřese na pětibrankový rozdíl. Přispěly k tomu i dvě neproměněné sedmičky Padalíka a Plačka. Domácí však v koncovce první půle stihli náskok ještě stáhnout a do šaten se odcházelo za stavu 12:16 ve prospěch hostů. Hranickým svitla malá jiskřička naděje okolo 40. minuty, kdy se díky třem vstřeleným gólům v řadě dokázali dotáhnout na rozdíl pouhých dvou branek. Hned nato jim jejich střelný prach ale znovu zvlhnul a bylo prakticky vymalováno. Kopřivničtí házenkáři se ve 46. minutě dostali do bezpečného vedení 25:19 a utkání dovedli do vítězného konce.

"Kopřivnice vyhrála zaslouženě, protože se projevila zkušenost hráčů. Myslím si, že o celém tom výsledku rozhodl první poločas, který jsme neskutečně promrhali a propadli jak v obranné, tak i útočné činnosti. Ve druhém poločase jsme se dostali na dostřel dvou branek, ale zase vytvořili neskutečné technické chyby. To všechno nahrávalo soupeři, který hrál v klidu, takticky a odehrál to utkání v podstatě jen v základní sestavě, bez velkého střídání," ohlížel se za utkáním trenér Cementu Jaroslav Hudeček.

"Pro nás nesmírně důležité vítězství vzhledem k postavení v tabulce, kdy ještě stále nemáme jisté play-off. Takže to jsou body, které jsme nutně potřebovali a nemohli jsme si tady dovolit prohrát. Myslím si, že podle toho jsme k tomu přistoupili. Výkon byl bojovný a chlapy dodrželi veškeré pokyny, které jsme si řekli a důsledkem je vítězství. Myslím si, že zasloužené," komentoval kouč Kopřivnice Aleš Chrastina.

TJ Cement Hranice - KH ISMM Kopřivnice 25:30 (12:16)
Nejvíce branek: Urbański 8/2, Noworyta 4, Plaček 4 - Čadra 8/1, Jan Gřes 7, Brito Benítez 5. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1. Vyloučení: 4:4.