V extraligové přestřelce podlehli kopřivničtí házenkáři Plzni

05.12.2019

Přestřelka ve středeční dohrávce 11. kola extraligy házenkářů mezi Kopřivnicí a Plzní nabídla 77 branek, dva body bral mistrovský Talent za divokou výhru 42:35.

Házenkáři Plzně se po dvou porážkách vrátili v extralize na vítěznou vlnu. V dohrávce 11. kola vyhráli v Kopřivnici 42:35 a v tabulce se posunuli na druhé místo jen o skóre za vedoucí Duklou Praha. Kopřivničtí házenkáři uzavírají lepší extraligovou šestku. Se ziskem třinácti bodů mají čtyřbodový náskok na sedmý Jičín.

Hosté hned od začátku vzali osud utkání do svých rukou, když během pár minut vypracovali tříbrankový náskok a ani jednou nepustili domácí do vedení. Toto vedení si úřadující mistři dokázali pohlídat až do konce prvního poločasu, kdy se odcházelo do šaten za stavu 17:20. Následující druhý poločas žádnou změnu nepřinesl, Plzeň naopak začala navyšovat vedení a v 15. minutě se dostala do osmibrankového trháku. Kopřivničtí házenkáři se ve zbytku utkání nezmohli na výraznější korekci a zápas tak nakonec skončil zaslouženým vítězstvím úřadujících mistrů poměrem 42:35.

Nejvíce branek: Petřík 8/5, Hanus 7, Brito Benitez 6 - Ivancev 9/2, Bogdanič Tim 8, Tonar 5, Šindelář 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 510.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Já jsem hrubě nespokojený s přístupem hráčů k dnešnímu zápasu a to hlavně v obranné činnosti, protože dostat dvacet branek za první poločas a víc jak dvacet minut za druhý, je strašné. Mužstvo dnes nebylo schopno reagovat, nebylo agresivní, nebránilo a z toho byly branky. Když k tomu přičtu asi tři zásahy brankářů za šedesát minut, tak výsledek je, jaký je. Nikdy mi nevadí prohrát, ale vždy od mančaftu chci, aby byl bojovný, skákal pro odražené balóny a odmakal zápas, což se dnes nestalo. Za mě hrubá nespokojenost s přístupem hráčů. Musíme si to vyříkat, vyměnit čip hlavě a hlavně udělat vše pro to, abychom vyhráli zápas ve Frýdku-Místku, který nebude vůbec jednoduchý."

Michal Tonar, trenér Talent M.A.T. Plzeň: "Na naší straně panuje velká spokojenost, že jsme dnešní utkání v Kopřivnici zvládli. Zvlášť po předchozích dvou zápasech, kdy jsme bohužel nepodali takové výkony, které by se od nás očekávaly. Do Kopřivnice jsme tedy cestovali tak trochu pod tlakem. Jsem spokojený s přístupem hráčů, kteří vydrželi až do konce a jsem rád, že nepřišlo žádné další zranění. Kvalita dnešního utkání nakonec nebyla až tak vysoká hlavně kvůli obranným činnostem, což jde vidět i na dnešním výsledku, kdy dominovaly útoky nad obranou, ale zase na druhou stranu jsme si po předchozím utkání v Zubří, kdy jsme nastříleli jen 17 branek, spravili chuť a jsem rád, že se na tom mohli podílet všichni hráči."