V derby šťastnější Karviná

25.11.2021

Velké drama se odehrálo v Karviné, Kopřivnice držela krok celé utkání, v její neprospěch rozhodla ovšem poslední rána Dominika Soláka dvě vteřiny před koncem.

Pořádné drama si užili diváci  v Karviné. Utkání bylo vyrovnané od úvodního až do závěrečného hvizdu, jen jedinkrát byl jeden z týmů ve více jak dvoubrankovém vedení.

V úvodních minutách vedli hosté, Jan Hanus skóre otevřel, následně vrátil svému celku vedení na 3:2. Karviná záhy otočila góly Urbánskiho a Dominika Soláka, o dvě minuty později vedla o branku znovu Kopřivnice. Přetahovaná pokračovala dál, Vojtěch Patzel třikrát v řadě vyrovnal, hosté se ale pokaždé vrátili zpět do těsného vedení, na 9:8 zvyšoval Jan Hanus. Ve čtrnácté minutě už došla Michalu Brůnovi trpělivost a vzal si první oddychový čas, ten ale pomohl spíš Kopřivnici. Hned záhy totiž Zdeněk Čarda a Domagoj Grizelj poprvé a naposledy dostali hostující celek do tříbrankového vedení. Ani tentokrát netrvalo dlouho, Petr Široký dvěma góly snížil, vyrovnávací gól zařídil Solák a Matěj Nantl devět minut před poločasovou přestávkou otočil stav na 13:12. Úvodní dějství ukončil brankou Denis Harabiš, Karviná sice většinu poločasu dotahovala, do kabin i tak šla s dvoubrankovým náskokem.

Jak ale platilo po většinu zápasu, dlouhého trvání dvoubrankové vedení domácích nemělo. Už po pěti minutách Domagoj Grizelj vyrovnal, vedení zpět na stranu Kopřivnice přetáhl Zdeněk Čarda ze sedmimetrového hodu. Na tahu byla Karviná, Dominik Solák vyrovnal a po gólech Harabiše a Patzela zvýšil na 21:20 ve prospěch domácích. Nerozhodný stav platil ještě deset minut před koncem, nejprve vyrovnal Jan Hanus, po něm dvakrát Grizelj. Dramatická koncovka šla do finále, Jaromír Petřík ze sedmimetrového hodu dostal Kopřivnici do dvoubrankového vedení, navíc hosté hráli přesilovku. Necelé dvě minuty před koncem vyrovnal Denis Harabiš. Rozhodnou mohly v závěru oba týmy, dvě vteřiny před koncem rozsekl celou zápletku Dominik Solák. Osmá přesná rána nejlepšího střelce zápasu přiřkla oba body domácímu celku, který zůstane i po dvanáctém kole na prvním místě.

"Před zápasem jsem kluky upozorňoval na to, že Kopřivnice sehrála poslední dva zápasy velmi dobře, že hrajeme ve středu a bude málo lidí, ať do zápasu nastoupí koncentrovaně a nedovolí hostům nějaké překvapení. A stal se pravý opak. Obrana byla špatná a vůbec jsme nepomohli gólmanům. Na konci jsme v posledních třech minutách při vlastním oslabení zápas otočili z mínus dva na plus jeden a vyhráli jsme ztracený zápas. Taková utkání není jednoduché vyhrát a klukům gratuluji, že se jim to povedlo," chválil za zvládnutý závěr své svěřence Michal Brůna.

"Karvinou jsme hodně potrápili. Zahráli jsme dobrý zápas a podali koncentrovaný výkon. Zejména ve druhém poločase jsme dokázali rozpohybovat domácí obranu a dávali z toho branky. Velká škoda toho závěru. Tři minuty před koncem jsme vedli o dvě branky a hráli přesilovku. Místo toho abychom vítězství potvrdili tak jsme dvakrát inkasovali a v posledním útoku jsme odevzdali domácím balón. Takové chyby nemůžete v Karviné dělat, ta je okamžitě trestá. Vyhrál jednoznačně ten šťastnější," lituje závěru utkání Aleš Chrastina.