V dalším kole se kopřivničtí házenkáři představí v Lovosicích!

11.10.2018

Šesté kolo nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže odstartovalo přímým televizním přenosem už ve středu 10. listopadu, kdy Hranice vyzvaly na domácí půdě Litovel. 

Televizní utkání se stalo kořistí favorita. Házenkáři Hranic nakonec vyhráli nad bojovným týmem Litovle 30:24. My se ale pojďme věnovat třetímu venkovnímu duelu kopřivnických házenkářů, který je čeká již tuto sobotu od 16:00 v Lovosicích, kde se body nezískávají vůbec snadno! Rozhodně to bude kvalitní zápas a boj se strhne o cenné body, které budou důležité pro udržení pozic a pro případné zlepšení postavení v tabulce!


Bez obranáře Landy v dresu, ale s Landou stále na lavičce. Tak vstoupily do nové sezóny Lovosice. A také s novým brankářem. Po odchodu Adamíka na jeho místo nastoupil dukelský Rangl. Jaké jsou letošní cíle lovosických Lovců? O cenné kovy chtějí Lovci bojovat i v letošní sezoně. "I nadále se chceme pohybovat na předních příčkách, postoupit do semifinále. Chceme taky bodovat co nejvíce na hřištích soupeřů a podávat tak vyrovnané výkony doma i venku," zaznívaly před sezónou nové cíle z lovosické kabiny. Jejich kádrem před sezónou prosvištěla přestupová smršť, i když některé odchody byly již delší dobu avizovány. "Do Plzně odešel David Bičiště, v Dukle Praha bude hostovat Jiří Kalík," jmenovala Lucie Kantůrková první jména z kolonky odchodů. Těmi nejvýraznějšími ale byly odchody reprezentačního brankáře Artura Adamíka do rakouského Leobenu a ukončení aktivní kariéry rovněž reprezentačního obranáře Jana Landy. "Jan Landa se ale přesunul na pozici asistenta trenéra," doplnilo lovosické vedení s tím, že trenérský tým kolem Milana Berky doplnil ještě Roman Jelínek. Opačným směrem - tedy z Plzně a Dukly pak přišla spojka Josef Jonáš a brankář Daniel Rangl jako posila na uprázdněné místo po Adamíkovi, z Nového Veselí měl Lovosice posílit Jan Kupa a tým doplnili i mládežníci Karel Holubec a Jaroslav Trkovský.

Lovosice patří už delší dobu k předním extraligovým týmům, i do letošního extraligového ročníku nevstoupily vůbec špatně. Lovosicím se daří především na domácím hřišti, kde zůstávají po třech výhrách stoprocentní. Lovosice na úvod porazily pražskou Duklu (32:30). Ve druhém kole pak následovala další domácí výhra s Jičínem (21:19). Lovosičtí házenkáři tak v úvodních dvou kolech dokázali perfektně využít výhody domácího prostředí a neztratili jediný bod. O punc neporazitelnosti však Lovci přišli v Hranicích, kde Severočeši padli čtyřbrankovým rozdílem 28:24. V dalším kole však Lovci nastoupili znovu ve své hale Chemik, kde deklasovali tým Tatran Litovel 36:28 a proměnili tak svou halu v nedobytnou pevnost. V posledním kole pak zajížděli Lovci na palubovku házenkářů z Nového Veselí, kteří se po velkém boji nakonec vrátili na vítěznou vlnu. Házenkáři Nového Veselí totiž v 5. kole letošního extraligového ročníku doma zdolali Lovosice těsně 29:28 a zapomenuli tak na týden starou prohru z Karviné. Lovosice v dalším kole budou bezesporu chtít napravit porážku z Nového Veselí a udržet si domácí neporazitelnost!

Zde Vám přinášíme předzápasová očekávání z táboru obou celků!

Jan Landa, asistent trenéra HK FCC Město Lovosice: "V sobotu nás čeká Kopřivnice, tradiční soupeř se kterým jsme sehráli vyrovnanou sérii ve čtvrtfinále play-off v minulém ročníku extraligy. Nečeká nás nic jednoduchého, jelikož naším soupeřem bude houževnatý tým, jehož kostra se v posledních letech prakticky nezměnila. Ba naopak je v této sezóně ještě posílena o zkušené spojky Brůnka mladšího a Čadrise. Útok našeho soupeře je založený na trpělivé hře a čekání na chybu obrany, kterou umějí bleskurychle využít. Klíčem k úspěchu bude důslednost v obraně a vyvarování se zbytečných technických chyb v útoku. Plný bodový zisk je pro nás v tomto zápase nezbytný pro zachování dobré atmosféry v týmu po dobu reprezentační přestávky. Věřím, že nás naši diváci přijdou v co největším počtu podpořit a vytvoří atmosféru, která nás dožene k důležitému vítězství."

Václav Franc, pivot HK FCC Město Lovosice: "Nečeká nás vůbec nic lehkého. Většina kádru spolu roste od žáčků a v dorostenecké kategorii dokonce slavili mistrovský titul. Své kvality naposledy předvedli v posledním kole s mistrovskou Karvinou. V loňském ročníku jsme s Kopřivnicí v rámci play-off odehráli čtyři velice těžká utkání a takový zápas očekávám i tuto sobotu v naší hale Chemik. My budeme chtít napravit porážku z Nového Veselí a udržet si domácí neporazitelnost."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "V sobotu nás čeká třetí venkovní zápas sezóny. Všichni si moc dobře uvědomujeme, jaký soupeř proti nám stojí. Lovosice jsou doposud doma stoprocentní a patří dlouhodobě k předním extraligovým týmům, takže nás čeká velice náročný duel. Uvidíme, v jaké sestavě budeme. My samozřejmě jdeme do každého zápasu s tím, že na hřišti odevzdáme veškeré maximum. V Lovosicích se popereme o každý balón a krok za krokem budeme pokračovat v naší společné cestě. Budeme si testovat nové věci a udržovat ty zažité. Jestli to bude stačit na body, to se ukáže po zápase. Každopádně můžeme garantovat maximální bojovnost kluků na hřišti."

Zdeněk Čadra, spojka KH Kopřivnice: "Lovosice určitě nebudou chtít ztratit doma ani bod, ale my uděláme všechno pro to, abychom si body odvezli. Musíme si dát pozor na jejich střelce a proměňovat vyložené šance, což se nám v posledním zápase nedařilo. Myslím si, že to bude boj do poslední minuty."

Držte nám na dálku palce a to buď sledováním zápasu prostřednictvím klubové kamery (TVcom) nebo díky textovému přenosu na portále onlajny.com. Budeme vás potřebovat! Děkujeme! Jsme jeden tým!