Kopřivničtí házenkáři zvládli důležitý duel v Brně a výrazně se přiblížili k účasti v play-off!

12.03.2018

Extraligoví házenkáři Kopřivnice nastoupili v sobotu od pěti hodin odpoledne ve staré hale Vodova v devatenáctém kole extraligy proti Brnu. 

Kopřivnice zvládla důležitý duel proti Brnu a domů si odvezla tolik potřebné dva body po výhře 34:29. Naše družstvo díky tomuto cennému lupu poskočilo na šesté místo v extraligové tabulce. Kopřivničtí házenkáři jsou tak velmi blízko k tomu, aby po osmi letech pocítiti skvělou chuť vypjatých soubojů v divácky atraktivním play-off! Kopřivnice se v play-off naposledy představila v sezóně 2009/2010!

Vedení zápasu v Brně se na úvod ujala Kopřivnice. V 16. minutě se Brnu podařilo uniknout o dvě branky, ovšem hosté třikrát za sebou skórovali a vedení si přebrali opět na svoji stranu. Na konci poločasu se Brňanům podařilo vytvořit si až dvoubrankový náskok, ten ale kopřivničtí házenkáři opět dorovnali. Nakonec Brno završilo poločas jednobrankovým vedením 16:15. Druhý poločas však ovládlo naše družstvo. Během několika minut si dokázalo vybojovat náskok 18:21. Brno za takového stavu bylo rozhozené a už se nedokázalo soustředit. Hráči začali postupně dělat chyby a gólová potence se snižovala. Plno útoků také zmařil brankář Marek Žingor, který se v Brně rozchytal k parádnímu výkonu a měl lví podíl na vítězství Kopřivnice. "Marek odchytal už několikátý zápas skvěle. Měl tam důležité zákroky a nám se podařilo výrazněji odskočit," poznamenal kouč Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. Ve 46. minutě si Kopřivnice vybudovala ukázkový sedmibrankový náskok 20:27, který Brno už nedokázalo dorovnat. Zápas zakončil únikem Daniel Burget a snížil manko na pět branek (29:34).

Pozápasové ohasy:

Lubomír Veřmiřovský, KH Kopřivnice: "Bojovný zápas. Pro nás to byl hodně důležitý zápas, protože chceme letos nakouknout do play-off. Věděli jsme, že pokud bychom tady nevyhráli, tak to budeme mít potom těžké. První poločas byl vyrovnaný. Nám se podařilo na začátku druhého poločasu bojovnou házenou odskočit, Marek Žingor zavřel branku a Honza Holbein se prosazoval na brankovišti, tak jsme dokázali odskočit a v posledních 10 minutách byl už zápas kontrolovaný. Za mě obrovská spokojenost za bojovnost a výsledek." 

Jan Schneider, SKKP Handball Brno: "Za mě obrovská nespokojenost. S kluky jsme si jasně řekli, o co nám v tomhle zápase jde, věnovali jsme tomu v podstatě poctivě celý týden přípravy. Hra v první půli odpovídala aspoň trochu tomu, co jsme si řekli, byť hráči několik věcí, které jsme si řekli před zápasem, nedodržovali. Pak přišlo absolutní selhání asi ve všech směrech. Nedokázali jsme udržet poměrně slibně rozjetý zápas a obrovským množstvím chyb, nedůsledností a nedisciplinovaností skončil zápas takovým výsledkem."

Kopřivnické házenkáře již tuto sobotu čeká od 18 hodin atraktivní derby s rivalem z Frýdku-Místku, který na Kopřivnici ztrácí pouhý bod. Kopřivničtí poté cestují do Hranic a na závěr základní části doma vyzvou Jičín.

"Čekají nás soupeři, kteří jsou za námi, ale taky chtějí do play-off a nic jednoduchého to nebude. Na derby určitě dorazí i fanoušci z Frýdku-Místku a chtěli bychom pozvat co nejvíce diváků, protože by se mohla vyprodat hala. Nechceme nijak kalkulovat, ale věřím, že když v derby zvítězíme, tak už nám play-off neuteče," vyjádřil se Lubomír Veřmiřovský.

SKKP HANDBALL BRNO - KH KOPŘIVNICE 29:34 (16:15)

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 3/1 - 5/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 503.

Nejvíce branek Brna: Hastík 8/1, J. Hanták 6, Cáb 3.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa - Střelec 2, Rachač 6, Zima, Jan Gřes 6, Petřík 1, Holbein 5, Unger 1,Hardt, Fulnek, Švébiš, Mráz, Hanus 6, Mynář 5/2, Bukovský 2. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

Ostatní výsledky 19. kola: Dukla Praha - Hranice 30:20, Jičín - Karviná 24:28, Zubří - Plzeň 24:23, Strakonice - Nové Veselí 24:30, Frýdek-Místek - Lovosice 32:29.