Těsná prohra v derby s Hranicemi

21.02.2021

Kopřivničtí házenkáři podlehli v derby Hranicím nejtěsnějším rozdílem jediné branky.

Kopřivničtí házenkáři nezačali v Hranicích dobře. Kopřivnice sice vstřelila první branku duelu, pak ale otěže převzali domácí, kteří si hned v úvodu vypracovali čtyřbrankový náskok. Podobné vedení si také Cementáři udržovali po celou první půli, na jejímž závěru svítil na tabuli stav 17:13.

Kopřivničtí házenkáři se ale nevzdali. Ve druhé půli svůj výkon zlepšili a po zásluze se dočkali vyrovnání. Poté se dokonce dvakrát dostali do vedení, divoká koncovka ovšem patřila Hranicím. Ty nakonec vyhrály nejtěsnějším možným rozdílem.

"Nechtěl jsem na hráče před zápasem vytvářet tlak, ale řekl jsem jim, že tohle je zápas o bytí a nebytí. Veledůležité vítězství nás posouvá do hry o play-off. Bylo to poprvé, co jsem před utkáním tlačil na pilu a kladl hráčům na srdce, aby opravdu od prvního hvizdu hráli o svůj život," přiznal trenér domácích Jaroslav Hudeček po zápase, jaká byla atmosféra v kabině.

Viděl chyby a slabiny ve hře svého týmu. "Vlastní hloupostí a nevyrovnaností výkonu jsme soupeři dovolili srovnat. Měli jsme špatný vstup do druhé půle. Byla tam nervozita, která se přenášela na lavičku i na hřiště. Jiskřilo to tam i mezi hráči, možná až moc. Ale bylo to správné derby," líčil zkušený trenér a vzrušeně dodal: "Ten závěr, to byla katastrofa. Hráči byli ve stresu a nekoncentrovaní. Naštěstí to soupeř pokazil taky. Taky měl neskutečné množství technických chyb a v podstatě nám výhru daroval. Štěstí se k nám nakonec vrátilo. V první půlce jsme udělali tři technické chyby, ve druhé devět. Musím si rozebrat, co se stalo. Taky nás srážely neproměněné šance, zaskočila nás ve druhém poločase taky osobní obrana."

"Začátek zápasu nám moc nevyšel, trochu jsme se trápili. Je na nás v poslední době taková deka, kterou bohužel ze sebe neumíme shodit, i když moc chceme. Půl minuty před koncem domácí špatně vystřídali a měli na hřišti o jednoho hráče navíc, čehož jsme si všimli a hned jsme to reklamovali. Dostali jsme míč, mohli jsme ještě vyrovnat, ale bohužel nám to teď prostě nejde. Budeme mít nyní náročný program, musíme se ale dát hlavně psychicky dohromady a v Brně vyhrát," řekl k zápasu nejlepší střelec Kopřivnice v zápase Jan Gřes, autor devíti branek.

Cement Hranice - KH ISMM Kopřivnice 29:28 (17:13)

Nejvíce branek: Mucha 11, Piwko 5/2, Rumian 3 - Gřes 9/2, Brito Benítez 5, Fulnek a Střelec 3. Rozhodčí: Kozler, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/5 - 3/4. Vyloučení: 8:2. ČK: Brož (Hranice).