Startuje jubilejní 30. ročník Prague Handball Cupu!

06.04.2023

Naše mladé házenkářské naděje míří na Prague Handball Cup!

Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový turnaj v házené pro mládež pořádaný každoročně o velikonočních svátcích v Praze, hlavním městě České republiky. Turnaj se hraje od 6. dubna, kdy startují utkání v základních skupinách do pondělí 10. dubna, kdy turnaj vyvrcholí finálovými zápasy. Hraje se ve více než 25 halách po celé Praze.

Posledního ročníku turnaje Prague Handball Cup (2022) se zúčastnilo 377 družstev z 15 zemí (Belgie, Dánska, Finska, Francie, Nizozemska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Švédska a České republiky). Bylo sehráno 1467 utkání na 27 hřištích. Zúčastnilo se jej přes 5800 účastníků. Utkání řídilo přes 160 rozhodčích. Na organizaci se podílelo přes 300 pořadatelů. V rámci turnaje byl opět organizován seminář mladých rozhodčích EHF a semináře národních federací z České republiky, Belgie, Maďarska a Rumunska.
V letošním ročníku 2023 startuje 571 týmů z 23 států v deseti kategoriích. Zápasy bude řídit 275 sudích.

Turnajem Prague Handball Cup prošlo několik generací házenkářů, kteří se v dospělém věku prosadili až mezi největší hvězdy světové házené. Pro všechna družstva představuje Prague Handball Cup skvělou příležitost poměřit se s týmy z jiných zemí, poznat různé herní styly a navázat nová přátelství. Zároveň turnaj nabízí možnost navštívit jedno z nejkrásnějších měst světa. Účastníci turnaje jsou z Prahy vždy nadšení a chtějí se do města v srdci Evropy znovu vracet. 

Náš oddíl bude mít zastoupení v kategorii mladších žáků a minižáků. 

Klukům přejeme hodně sportovních úspěchů a mnoho zážitků!