Starší žáci se ve slovinském Koperu mezi evropskými mládežnickými družstvy neztratili! Na velkolepém evropském turnaji končí mezi pěti nejlepšími týmy!

11.07.2019

Pod názvem EUROFEST 2019 se skrýval evropský mládežnický turnaj házenkářů, který v minulém týdnu proběhl na pobřeží Jaderského moře ve slovinském Koperu. 

Do Slovinska se pod hlavičkou RHC Karviná 1 vydal trenér a sedm starších žáků KH ISMM Kopřivnice. Na této významné evropské akci nás reprezentovali Vojtěch Příhoda, Jan Foret, Martin Benýšek, Filip Foral, František Klos, David Ošmera, Hynek Hladil a trenér Jaromír Petřek. Starším žákům se v Koperu dařilo, když z šesti mezinárodních střetnutí oslavili hned pětkrát výhru a získali skvělé páté místo. O účast v semifinále však starší žáci přišli s francouzským celkem, který byl v semifinále kontumován výsledkem pro nesrovnalosti svých hráčů v této kategorii. Všechna mezinárodní střetnutí měly pro hráče neocenitelnou zkušenost pro jejich další házenkářský růst.

Jaromír Petřek, RHC Karviná: "Všichni hráči KH ISMM Kopřivnice, kteří reprezentovali RHC Karviná na tomto turnaji, rozhodně nezklamali. Konečné páté místo z dvaceti osmi družstev v této kategorii je úspěch. Jediná prohra s týmem Selestatu (FRA) nás stála postup do semifinále. Náš přemožitel byl v semifinále kontumován výsledkem pro nesrovnalosti ohledně svých hráčů v této kategorii. Všem klukům děkuji za výkon a přeji pohodové prázdniny."

Výsledky turnaje:

RHC Karviná - CAJLP HB (FRA) 15:13

RHC Karviná - Opole (POL) 15:14

RHC Karviná - RK Březice (SLOVIN) 14:8 

RHC Karviná - HK Aranas (SWE) 19:16

RHC Karviná - Selestat AHB (FRA) 7:20

RHC Karviná - Saint - Petersburg (RUS) 20:8 

Starším žákům a trenérovi gratulujeme k umístění mezi TOP 5 týmy velkého evropského turnaje!