Starší žáci odehráli 1. kolo celostátní Žákovské ligy

10.12.2019

Kopřivničtí starší žáci odehráli první kolo Žákovské ligy v nedaleké Karviné, kde i přes značně oslabenou sestavu dosáhli skvělých výsledků, když ze čtyř utkání dosáhli hned na tři výhry. Utkání hodnotí trenér Jaromír Petřek.

"1.kolo Žákovské ligy starších žáků se odehrálo v Karviné. V každém z turnajů odehraje družstvo 4 utkání. Turnajů je celkem šest. Střetnou se všichni z celé republiky, kteří do této elitní soutěže postoupili. My jsme do Karviné odjížděli bez zraněného Hynka Hladila a s hráči, kteří týden nemocní leželi v posteli a netrénovali. Našim prvním soupeřem byla SK Kuřim. Po vyrovnaném prvním poločase jsme druhou půli zvládli a vyhráli 23:17. Druhé utkání nás mělo prověřit, ale kluci se do něj obuli a zvítězili s Karvinou na její palubovce 17:9. Doufali jsme, že i ve třetím utkání budeme úspěšní. Opak byl pravdou. Utkání s Ostravou bylo nesmírně tvrdé a nám se zranil v 5.minutě prvního poločasu další hráč Filip Foral. Také se přestalo dařit střelecky. Prohra 16:21 nás mrzela. Poslední čtvrté utkání se vždy v této soutěži hraje na doraz, protože docházejí fyzické síly. S celkem Handball Brno jsme zvítězili 19:17. Soupeř byl velkými postavami všech hráčů úplně někde jinde než my. Kluci se do soupeře zakousli a nedali jim nic zadarmo. Musím pochválit všechny v tomto utkání. Zranění kluci se rozhýbali a i ti napůl nemocní dali do posledního utkání turnaje vše. Na palubovku se v každém zápase dostali všichni hráči. Výsledky a tabulku můžete sledovat na stránkách CHF v sekci Žákovská liga."


Výsledky 1. kola Žákovské ligy

KH ISMM Kopřivnice - SK Kuřim 23:17 (9:9)  

KH ISMM Kopřivnice - HCB Karviná 17:9 (8:6) 

KH ISMM Kopřivnice - TJ Sokol Ostrava 16:21 (13:9) 

KH ISMM Kopřivnice - Handball Brno 19:17 (10:10)


Sestava a branky: Knesl M.,Bula T., - Geryk O.,Klos F.7, Jurdanov S.5, Lariš F.1, Příhoda J.,Štihel J., Foral F.24/6, Janík K.7, Ošmera D.17/1, Dvořák M., Štěpán J.1,Polášek V.1, Wunsch P. 11.