Starší žáci KH ISMM Kopřivnice končí v Žákovské lize na 12. místě

16.05.2023

"Žákovskou ligu hraje 25 týmů z celé České republiky a my jsme skončili na 12 místě. Tento kolektiv měl na to, aby se umístil okolo 5-6 místa," hodnotil zklamaně umístění v ŽL trenér Jaromír Petřek. 

Poslední šesté kolo celostátní Žákovské ligy starších žáků se odehrálo v Plzni. Prvním soupeřem nám byl celek Zubří, kterého jsme v soutěži porazili. Bohužel od úvodní minuty si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. Technické chyby, špatná střelba a nepozornost v obraně nám přivodily porážku. Do druhého utkání kluci vstoupili daleko lépe. Od první minuty bojovali a podržel je svým výkonem i Šimon Knesl v bráně. Odměnou jim bylo vítězství nad celkem Strakonic. Do třetího utkání s Plzní jsme vstoupili úžasně. Kluci vedli v průběhu prvního poločasu i o tři branky. Nástup do druhého poločasu byl z naší strany odstrašující. Myslel jsem, že prohra s Plzní nás pořádně nakopne k poslednímu utkání s celkem Liberce. Takovou snůšku chyb jsem už dlouho neviděl. Nesoustředěnost a neochota porvat se o vítězství v posledním utkání Žákovské ligy mě bude dlouho strašit. Když už jsme se dotáhli na remízový stav, tak si dovolíme neproměnit rychlý útok a dva sedmimetrové hody. Celým turnajem nás provázelo neuposlechnutí taktických úkolů a neochota u některých obětovat se pro kolektiv. Žákovskou ligu hraje 25 týmů z celé České republiky a my jsme skončili na 12 místě. Tento kolektiv měl na to, aby se umístil okolo 5-6 místa. Bohužel museli by si to všichni hráči ve správný čas uvědomit. Pochvalu zaslouží jen rodiče, kteří kluky přijeli do Plzně povzbudit.

Výsledky:

KH ISMM Kopřivnice – HC Zubří 15:20

KH ISMM Kopřivnice – HBC JVP Strakonice 1921 14:13

KH ISMM Kopřivnice – Talent Škoda JS Plzeň 13:19

KH ISMM Kopřivnice – Liberec Handball 15:17

Sestava a branky –Bula T. Knesl Š. – Pekar M.17/3, Pekar K.2, Lipový D.1, Dryák A., Husár F.2, Zeman D.5/2, Bohm L.1, Seidler O.9, Michálek Š., Šebrle A.12, Hawkins T.3, Kahánek F., Polášek Marek 5.

Trenéři: Jaromír Petřek, Petr Zeman