Starší dorostenci nestačili na Olomouc

30.03.2023

Starší dorostenci podlehli podlehli v uplynulém kole Házenkářské Akademii Olomouckého kraje osmibrankovým rozdílem. Utkání hodnotí kapitán družstva František Klos a hráč Kristián Janík. 

Házenkářská Akademie Olomouckého Kraje – KH ISMM Kopřivnice 28:20 (18:11)


František Klos: Do utkání s Olomoucí jsme vstupovali s tím, že by nám zisk 2 bodů výrazně pomohl v boji o udržení. Začátek utkání se nám poměrně vydařil. Pozornou obranou a docela slušnou hrou v útoku jsme se dostali do vedení 5:3. Za tohoto stavu přišel asi nejzásadnější zlom, kdy jsme se dopustili svou nedůslednou koncovkou v útoku několika laciných ztrát, ze kterých pramenily jednoduché góly soupeře z rychlých útoků. Poté už jsme se jen marně snažili dotáhnout náskok soupeře. Nejblíže jsme byli asi ve 20. minutě druhého poločasu za stavu 22:17. Bohužel jsme však opět neproměnili spoustu střel, s dvaceti vstřelenými brankami se dá dnes těžko vyhrát. V následujících utkáních se tak budeme muset pokusit uhrát body s některým ze soupeřů, kteří jsou silnější, než byla právě Olomouc.

Kristián Janík: Začátek nebyl vůbec špatný, díky vyhecování a chuti vyhrát jsme se dostali na skóre 3:5 pro nás. Avšak na to přišlo hrůzostrašných snad deset minut bez gólu, díky kterým se soupeř dotáhl a předběhl nás na 8:5. Naše defenzivní část zápasu nebyla špatná, ale kvůli našim zahozeným balónům jak v případě nepřipravených střel či naprosto nesmyslných nahrávek do pivota, soupeř využil trháků a utekl ještě do většího vedení. I přes to, že jsme začali ve druhém poločase dotahovat, nás časté chyby stály drahocenné góly a šanci dorovnat. Nebyl to soupeř o nic lepší než Úvaly, se kterými jsme vyhráli minulý víkend. Doufám, že tohle hodíme za hlavu, nebudeme opakovat zbytečné chyby a ty dva ztracené body naženeme někde jinde.

Sestava a branky: Knesl, Rejlek – Jurdanov, Hladil, Geryk 3, Foral 9/2, Lariš, Ošmera 3/1, Klos 1, Dvořák, Pitrun, Labounek 3, Janík 1