Sobota se blíží, Kopřivnice odehraje ostře sledované derby se Zubřím!

15.12.2017

Atraktivní derby, plná hala, hlasití fanoušci a bezesporu napínavá podívaná! Tak přesně tohle jsou atributy charakterizující sobotní utkání 13.kola házenkářské extraligy, ve kterém kopřivničtí házenkáři budou zajíždět na horkou půdu lídra soutěže!   

Házenkáři zuberského ROBE v minulé sezoně ukončili pětiletý medailový půst v extralize a po pěti letech od mistrovské korunovace získali tolik vytouženou medaili, kterou vybojovali v divácky atraktivním play-off nad Lovosicemi. Letos házenkáři Robe Zubří právem patří mezi hlavní kandidáty na medailové posty.
Valaši ze Zubří dělají vše, aby strávili přelom roku v čele. Zubří porazilo v posledním kole extraligy s přehledem Jičín 28:22 a v čele tabulky má jednobodový náskok před druhou Plzní a dvoubodový před třetími Lovosicemi.  Na 4. příčce v tabulce se momentálně vyhřívají kopřivničtí házenkáři, kteří ztrácejí na Valachy čtyři body.

Zubří je letos opět hodně silné a věří si. I přes výrazné změny v kádru dokázali Valaši v letošní sezoně postavit velice silný tým, který prozatím kraluje házenkářské extralize i přes to, že podzimní část hraje mimo svoji domovskou halu. Zuberská hala je totiž v rekonstrukci a Zubří tak hraje své zápasy v Rožnově pod Radhoštěm. Průměrná návštěva na jejich domácích zápasech sice klesla z tisícovky o více než polovinu, házenkáři Robe Zubří však ve svém rožnovském azylu výsledkově nestrádají - i díky stoprocentní domácí úspěšnosti drží po dvanácti odehraných kolech vedení v extralize. Aby nevznikla mýlka. Házenkáři jsou za azyl vděční. A rožnovská hala nabízí i výhody, přesněji řečeno jednu, ale zásadní - atmosféru. Nevelký počet fanoušků tam dokáže vytvořit ještě bouřlivější kulisu než v Zubří, která u nás patří již dlouhá léta k tomu nejlepšímu, co může hlediště nabídnout. 


Trenér s ruskými kořeny Andrej Titkov, který pokračuje na lavičce Zubří, má k dispozici tým plný zkušených borců. Počínaje mezinárodním angažmá ostříleným brankářem Milanem Malinou, který chytá za nejpevnější obranou házenkářské extraligy. Zubří je i díky tomu lídrem soutěže. Když se nedaří Malinovi, zaskočí úspěšně druhý brankář Petr Orság. Házenkáři Robe Zubří spoléhají na tuto dvojici brankářů, úspěšnější tandem totiž v extralize momentálně nenajdete. Dále mohou Valaši spoléhat na nejlepšího střelce týmu se zkušenostmi ze zahraničí i z reprezentace Martina Hrstku nebo Tomáše Říhu, opět borce s reprezentačními zkušenostmi, který tvrdí muziku v zuberské defenzívě. Přidáme-li k tomu velkou palebnou sílu na postu spojek, můžeme se už dnes těšit na hodně těžké utkání.

Kopřivnice se letos utká se Zubřím již podruhé. První vzájemné měření sil proběhlo v Kopřivnici ve druhém kole extraligy.
Tehdy šest stovek diváků sledovalo bitvu s emotivním závěrem, ve kterém mělo naše družstvo na dosah cenný skalp favorizovaných Valachů. Vyrovnaný duel nabídl poločasový stav 13:13, když Kopřivnici držel výborně chytající Žignor, jenž se ve druhé půli dokonce zapsal i mezi střelce, když trefil opuštěnou zuberskou svatyni. Ve varu byli i domácí příznivci zvláště, když Kopřivnice vedla v 54. minutě 28:25. Valaši však předvedli velmi dobrý závěr, když minutu před koncem srovnal Pich na 29:29. Pět vteřin před koncem neproměnil Fulnek sedmičku a Titkova družina pak po závěrečné siréně dostala stejnou možnost, se kterou Válek nepohrdl a odstartoval tak gejzír valašské radosti.

Zubří je tedy soupeřem, se kterým máme nejen z letošní, ale i z loňské sezóny co napravovat. Kopřivnice se Zubřím v loňské sezóně 2016/2017 dvakrát prohrála, takže úkol sobotního dne je zcela jasný - zkorigovat nelichotivou bilanci z posledních vzájemných střetnutí! 

Zde si můžete přečíst předzápasové vyjádření kopřivnického brankáře Marka Žingora!

"Do zápasu proti Zubří jdeme s čistou hlavou, posíleni o dva body z posledního domácího zápasu. Zubří, dosavadní vedoucí celek extraligy, je určitě favoritem, ale my se půjdeme poprat o nějaké body. Tyto regionální derby bývají velice vypjaté, a to očekávám i nyní. Přijďte nás povzbudit do nedalekého Rožnova, kde se tento zápas odehraje." 


Z výše uvedeného vyplývá, že nás v sobotu čeká velice těžký protivník, pokud máte tu možnost, přijedtě se za námi do nedalekého Rožnova podívat a povzbudit nás! Od šesti budeme vaše bubny a hlasivky moc potřebovat! Při velice těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste Vy fanoušci se svou bouřlivou podporou! Jsme jeden tým, MY a VY!

Utkání můžete rovněž sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom!