Šlágr kola je za dveřmi. Kopřivničtí házenkáři přivítají mistrovskou Plzeň!

12.12.2020

Házenkářskému fanouškovi bude v sobotu předloženo jedno z nejchutnějších menu, jakého se mu může dostat. Nejúspěšnější tým posledních let totiž zavítá v sobotu v rámci 14. kola STRABAG Rail extraligy do Kopřivnice.  

Trenéra Michala Tonara v Plzni vystřídaly před letošní sezónou dvě výrazné osobnosti velmi nedávné reprezentační minulosti. Tou první je velezkušený brankář a hvězda německého Füchse Berlin Petr Štochl, jenž doplnil svého bratra Jana ve vedení plzeňského týmu, tím druhým se stal trenér české mládežnické reprezentace a také bývalý úspěšný reprezentant Jiří Hynek. Nové trenérské duo však nemá v letošní sezoně vůbec snadný úkol. Cílem týmu je zopakování úspěchů z minulých sezon - tedy vítězství v soutěži. A to s ohledem na letošní vyrovnanost extraligy nebude vůbec jednoduché. 

Plzeňskému Talentu aktuálně patří 2. příčka v tabulce, s bilancí šesti výher, jedné remízy a dvou porážek. O oba body Západočeši přišli pouze v zápase s Lovosicemi a s našimi házenkáři. Ti na půdě jednoho z dlouhodobě nejlepších tuzemských házenkářských klubů oslavili výhru po dlouhých třech letech. Svěřencům trenérů Lubomíra Veřmiřovského a Jirky Gřese tehdy podlehl Talent v domácí hale nečekaně 32:34. 

Kopřivničtí házenkáři se po poslední výhře nad Maloměřicemi, kterou zaznamenali v televizní dohrávce 6. kola, vrátili na vítěznou vlnu a na posledního korunovaného mistra z Plzně ztrácí rovný bod. Kopřivnice jich má ve vyrovnané tabulce celkem dvanáct, druhá Plzeň třináct. V tomto souboji se tak bude rozhodovat o tom, kdo po víkendu bude stát na druhém stupínku extraligové tabulky, které v současné době kraluje Baník Karviná. Vedoucí celek extraligy má však dva zápasy k dobru. 

 "Do těžkého utkání s Plzní nastupujeme po sérii nevydařených zápasů. Úvod sezony jsme měli skvěle rozjetý, ale zastavil nás covid a po pauze jsme se zatím nedokázali do předchozí formy vrátit. Ale pracovali jsme na tom a troufám si říct, že i když nás doma nemohou hnát naši skvělí fanoušci, tak šance jsou 50 na 50 a bude záležet na detailech. My pro výhru uděláme maximum, to mohu slíbit," vzkazuje David Zima, hráč KH ISMM Kopřivnice.

Že je v plánu těžký a zajímavý duel potvrzuje i Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Plzeň disponuje jedním z nejkvalitnějších kádrů v české extralize. Ve svém týmu má velmi zkušené borce, kteří jsou ostřílení zahraničím a dokázali získat několik extraligových titulů, takže nás čeká velmi kvalitní soupeř. Nám se sice povedlo na úvod podzimní části urvat po letech vítězství v Plzni, ale myslím si, že zápas v Kopřivnici bude úplně jiný. Plzeň mám to bude chtít určitě vrátit. My jsme se po koronavirové pauze potýkali s nepříliš dobrou formou, a to hlavně psychickou. Snažíme se ale na tom zapracovat a kluky psychicky zvednout tak, abychom se s Plzní mohli porvat o druhou příčku v tabulce. Tento duel bude totiž přímým soubojem o druhé místo, ale není vše určitě o jednom zápase s Plzní. My se budeme celou dobu snažit dostat kluky zpátky na tu psychickou pohodu a herní formu, kterou jsme měli před nucenou pauzou, takže držte nám palce a my se budeme snažit odehrát co nejkvalitnější zápas proti silnému soupeři."

Utkání s Plzní odstartuje v sobotu v tradičním čase od 18:00 hod. A Vy se opět můžete těšit na video přenos s živým komentářem Zdenka Skořepy na TVcom! Utkání bude možno sledovat také prostřednictvím textového přenosu na onlajnech!

JSME JEDEN TÝM!