Skvěle! Starší žáci vezou z mezinárodního turnaje v Považské Bystrici stříbrný pohár!

12.03.2018

O víkendu se tým starších žáků zúčastnil kvalitně obsazeného turnaje COPOS CUP 2018 v Považské Bystrici, kde nakonec obsadil skvělé druhé místo! Mezinárodní turnaj hodnotí trenér Jaromír Petřek!

Turnaj XIV. Ročník COPOS v Považské Bystrici 10.3 -11.3.2018

Jaromír Petřek, trenér starších žáků: "Na turnaj starších žáků do Považské Bystrice jsme odjížděli nekompletní (zranění a nemocní hráči nemohli odjet) a s vědomím, že takto kvalitně obsazený turnaj bude pro nás nesmírně těžký. Ve skupině jsme porazili MŠK Kysucké Nové Město 20:14. Následně prohráli ostudným výkonem s domácí MŠK Povážskou Bystricí 14:19. Po tomto utkání a s hlasitým hromobitím v šatně si kluci uvědomili na jakém turnaji jsou a koho zde reprezentují. Následně porazili družstvo HCB Karviná 17:15. Nad tímto soupeřem kluci nevyhráli tři roky. Jejich radost byla obrovská a sami si dokázali, že ve sportu je možné vše. V posledním utkání porazili ŠKH Agrokarpaty Pezinok 28:9. Obsadili první místo ve své skupině a kvalifikovali se přímo do finále turnaje. Ve finále turnaje je čekal celek RHC Zubří, který byl složen nejen z hráčů HC Zubří, ale posílen o nejlepší hráče družstev Zlína, Uherského Hradiště a jiných, která jsou pod RHC Zubří přiřazena. Finále bylo vyrovnané a rozhodlo se až v samém závěru. Prohráli jsme sice 13:15, ale kluci bojovali až do konce, kdy jim fandila celá hala. Je nutné je pochválit za bojovnost a přístup k tomuto utkání. Za celý turnaj zaslouží všichni pochvalu. Navíc Lukáš Podolský byl vyhodnocen nejlepším brankářem turnaje. Hráči byli náležitě za druhé místo pořadatelem turnaje odměněni. Snad si hráči uvědomili, že makat na trénincích a zúčastnit se kvalitních turnajů jim rozhodně pomůže, aby se v házené zdokonalili."

Sestava a branky: Podolský L, Kouřil F. - Markovič C. 3, Hegar A, Kocián O. 4, Benýšek M.27, Příhoda V. 23, Šálek P, Škarka M. 10, Hladil H, Lakatoš M. 6, Hrnčárek M. 16, Foral F, Ošmera D. 3, Saidler D.

Konečná tabulka:

1. RHC Zubří

2. KH Kopřivnice

3. HCB Karviná

4. HK Kúpele Bojnice

5. MŠK HO Kysucké Nové Mesto

6. HK Modra

7. HC Tatran Stupava

8. MŠK Povážská Bystrica

9. RHC Karviná B

10. ŠKH Agrokarpaty Pezinok

11. TJ Sokol Velké Meziříčí

Trenér: Jaromír Petřek

Vedoucí družstva: Tomáš Hrnčárek