Skvěle! Kopřivnice porazila favorizovanou Karvinou a vynutila si další zápas!

03.04.2022

Ve skutečném házenkářském thrilleru porazila Kopřivnice megafavorita série z Karviné a vynutila si pokračování!

První mečbol Karviná nevyužila! Série mezi vítězem základní části a Kopřivnicí se protáhne minimálně o jeden zápas, v sobotu totiž domácí házenkáři zvítězili o jeden gól. O tom, zda se čtvrtfinálová série vrátí ještě jednou do Karviné, nebo ji svěřenci Michala Brůny ukončí v Kopřivnici, rozhodne nedělní utkání, které bude živě vysílat ČT Sport.

Stejně jako v předchozích dvou utkáních, i v tom třetím se v úvodních minutách dostali do rychlého vedení hosté. Jan Sobol v šesté minutě zvyšoval na 3:1, po deseti minutách hry stejný hráč upravil skóre už na 7:3 ve prospěch Karviné. Kopřivnice se do zápasu rychle vrátila, dva góly vstřelil Jan Hanus a po něm snižoval Pavel Musálek na rozdíl jediné branky, což byl signál k lavičce Karviné, aby si vzala první oddychový čas. V dalších minutách hosté těžili z gólů Vojtěcha Patzela, Domagoj Grizelj ale soupeře do výrazného vedení nepouštěl. V poslední minutě vystřelil hostům alespoň dvoubrankové vedení Jan Užek.

Po změně stan se znovu ozval Vojtěch Patzel, který vstřelil dva góly v řadě, po něm pálil přesně také Jan Užek, po jeho pátém a posledním gólu v zápase platil stav 21:18 ve prospěch Karviné. Kopřivnice ale neskládala zbraně a odměnou jim byl dokonalý obrat ve skóre, když nejprve snížil Benítez a Jan Gřes a vzápětí vstřelil dva góly Zdeněk Čarda. Své pověsti dostálo pořekadlo, že zápas se rozhoduje v posledních deseti minutách, Jan Sobol totiž zkraje poslední desetiminutovky vyrovnal na 27:27 a utkání tak začalo v jeho závěru od začátku. Do výhody se dostali jako první domácí, nejprve se ze sedmimetrového hodu prosadil Musálek, po něm zvyšoval na rozdíl dvou branek David Zima. Své střelecké dovednosti ukázal znovu Vojtěch Patzel, který v zápase vstřelil dvanáct gólů, po tom posledním platil stav 31:30 pro domácí tým. V posledních dvou minutách byly k vidění dva time-outy, vyloučení i neproměněná sedmička. Čeho už se ale diváci nedočkali, byl další gól, což ale tentokrát většině přítomných nevadilo. Kopřivnice totiž vyhrála nejtěsnějším možným způsobem a sérii minimálně o jedno utkání protáhla.

Aleš Chrastina, trenér Kopřivnice, měl po utkání spoustu důvodů k radosti, což se zrcadlilo také v hodnocení. "Utkání se mi hodnotí strašně dobře, protože jsme s Karvinou vyhráli. Byl to takový náš dílčí cíl, kdy jsme chtěli, abychom hráli doma i v neděli. Myslím si, že jsme se dobře připravili na věci, které Karvinou zdobí, což je určitě Vojta Patzel z dálky a výborní pivoti v čele s Užekem, kterého za mě chlapi odbránili ve druhém poločase opravdu famózně. Dobře jsme se taky za krátkou dobu připravili na jejich hru v sedmi, kdy od toho upustili, protože oproti zápasům v Karviné nás nějak nepřehrávali. Trošičku nám v prvním poločase chyběly zákroky gólmanů, ale ve druhém poločase přidal Marek pár fantastických zákroků a jsem přesvědčený, že ať už ta liga dopadne jakkoliv, tak jsme zvítězili s nejlepším týmem v naší lize a určitě uděláme vše pro to, abychom to zopakovali i zítra. Teď bude největší úkol poprat se s únavou. Doufám, že i když se zítřejší utkání hraje před televizními kamerami, tak i přesto nás přijde podpořit co největší počet fanoušků, kteří nám dneska strašně moc pomohli. Atmosféra byla úžasná a fanouškům patří obrovské dík."

"Jako první bych chtěl pogratulovat Kopřivnici k bojovnému zápasu. My jsme si mysleli, že ho máme ve druhém poločase už v kapse, ale karty se otočily a nebyli už jsme schopni dotáhnout ten dvougólový náskok. Každopádně zítra se musí do hry zapojit více spojek a ne jenom Vojta Patzel," řekl po zápase karvinský lodivod, Michal Brůna.