Série s Plzní pokračuje. Kopřivničtí házenkáři předvedli famózní obrat!

10.04.2021

Kopřivničtí házenkáři předvedli nevídaný obrat. Série s mistrovskou Plzní půjde do čtvrtého duelu!

Házenkáři Plzně nedokázali ukončit čtvrtfinálovou sérii s Kopřivnicí, přestože ve třetím utkání vedli ještě čtvrt hodiny před koncem o osm gólů. Domácímu týmu se s velkým přispěním španělského brankáře Ignasiho Admelly podařilo výsledek otočit, zvítězili 28:26 a vynutili si proti nejúspěšnějšímu týmu posledních let minimálně nedělní duel znovu ve své hale.

Okolo desáté minuty si Plzeňští vytvořili na kopřivnické palubovce čtyřbrankový náskok, který se domácím podařilo rychle vymazat. Talent však v následujících minutách převzal otěže utkání do svých rukou a po odchodu do kabin svítil na tabuli stav 12:17 pro favorizovanou Plzeň. Ve 45. minutě odskočil úřadující mistr do osmi brankového vedení 16:24 a zdálo se, že je hotovo. Pak ale začal čarovat španělský brankář Ignasi Admella Izard a kanonýři Martin Střelec s Markem Bukovským se postarali o obrat. Oba dali v zápase devět gólů, z toho Bukovský v klíčové fázi skóroval pětkrát a jeho dvě sedmičky v koncovce stanovily konečný výsledek. Další utkání je na programu už v neděli od jedenácti hodin, Kopřivnice bude chtít výhru potvrdit a vynutit si pátý zápas, který by se hrál v Plzni.

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: "Prohráli jsme posledních dvacet minut o devět nebo o deset, to se nesmí stávat proti žádnému týmu v naší lize. Začali jsme se zabývat jinými věcmi a ne hrou. Nechali jsme si utéct vyhrané utkání. Hned zítra nás ale čeká další zápas, v něm se ale musíme koncentrovat jen na hru."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Jsme strašně moc šťastní. Bylo vidět, jak moc kluci chtějí tuhle sérii prodloužit. Silný tým se vždycky ukáže tak, že i když se mu nedaří, tak je schopný utkání otočit, což se dnes povedlo a zvlášť proti Plzni, která má výběr reprezentantů a je to profesionální mančaft, takže za to klobouček dolů. Myslím si, že jsme celých šedesát minut solidně bránili. Ve druhém poločase se k tomu přidal výborný výkon brankáře Admelly, který pochytal klíčové momenty a také výborně podporoval rychlé útoky. V sérii s Plzní nám trochu dělá problém jejich herní styl, konkrétně obrana 1:5, která nedovoluje kombinační hru. Dokázali jsme to trošičku eliminovat s tím, že jsme hráli 7:6 bez brankáře. Sice tam bylo riziko gólu do prázdné brány, ale alespoň jsme byli schopni nechat ten balón rychle cirkulovat. Teď se musíme zregenerovat a zítra jít znovu do boje."

Nejvíce branek Kopřivnice: Bukovský 9/6, Střelec 9, Gřes 3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 8/7:5/5. Vyloučení: 5:7.