Sedmičkovou loterii lépe zvládla Plzeň

11.04.2021

Kopřivničtí házenkáři byli blízko senzačnímu druhému vítězství nad favorizovanou Plzní. Západočeši však lépe zvládli rozstřel ze sedmimetrových hodů.

Házenkáři Plzně si jako druhý tým extraligy zajistili účast v semifinále play-off. Talent dnes vybojoval rozhodující třetí výhru po sedmimetrových hodech. Čtvrtý zápas hosté v Kopřivnici získali 31:29. 

Hostující Plzeň si stejně jako v úvodu sobotního zápasu vytvořila náskok, který byl sedm minut před koncem prvního poločasu až čtyřbrankový. Ve zbytku prvního dějství pokračovala poctivá bitva o každý míč, v brance se dařilo jak domácímu Admellu Izardovi, tak hostujícímu Karlu Šmídovi. První poločas nakonec vyhrála Plzeň o dva góly 14:12, druhou půli ale stejným poměrem ovládla Kopřivnice. Zápas tak dospěl do sedmiček, které lépe zvládli Západočeši a po třetí výhře postoupili do semifinále.

Petr Štochl, trenér Talent tým Plzeňského kraje: "Na dnešním utkání se hodně podepsal včerejší zápas, kdy jsme ztratili vítězství. Tu sérii jsme měli ukončit včera. Kopřivnice pak vcelku logicky vycítila šanci, že se s námi dá uspět, i když výrazně vedeme. Sami jsme je vrátili do hry a podle toho čtvrtý zápas vypadal. Bylo to víc bojovné o to víc si možná teď našeho vítězství cením. Naše výkony s Kopřivnicí byly po většinu času slušné. Dělal nám problémy defenzivní styl Kopřivnice, v semifinále čekám od soupeře jiný způsob hry."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme si nevynutili pátý zápas, na který jsme si věřili. Plzeň nebyla v pohodě, dařilo se nám ji dostat pod tlak. Odehráli jsme velice solidní zápas, stejně jako celou sérii jsme byli schopní dostat se z nepříznivých stavů, což je velice důležité. V závěru jsme sice chvíli vedli, i tak jsme ale museli následně dotahovat a nakonec se nám podařilo srovnat. Bohužel, sedmičky už pak jsou loterie. Na kluky jsem ale za celou sérii hrdý. V sedmičkách rozhodla jedna tyčka, nám nezbývá, než pogratulovat Plzni k postupu. My jedeme dál."

Nejvíce branek Kopřivnice: Fulnek 9/3, Hanus 8/1, Střelec 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 8/6 - 9/8. Vyloučení: 3:5. ČK: Petřík (33.) - Šafránek (21.).