Rozhovor s trenérem Janem Martínkem!

11.02.2019

V jarní části nejvyšší soutěže povede tým staršího dorostu znovu Jan Martínek, který v našem klubu působí jako trenér již více než 20 let a zdobí ho řada úspěchů s mládeží! 


Mimo pozici trenéra zároveň vykonáváte práci ekonoma klubu a organizačního pracovníka, do toho máte ještě své civilní zaměstnání a doma dvě malé děti. Jak to vše zvládáte?

Upřímně jsem svoje působení u týmu bral až jako krajní variantu, protože tato činnost není vůbec časově flexibilní a vyžaduje řád. Bylo to nabídnuto i ostatním trenérům v klubu, ale bez kladné odezvy. Zvládám to s tím, že bohužel musím zanedbávat momentálně rodinu. Naštěstí mám doma perfektní zázemí, tak se to dá zvládnout. Dlouhodobě to však není udržitelné. Není mi také jedno, jaké má družstvo výsledky a myslím, že se s tím dá ještě něco udělat. Nazval bych to v dnešní době oblíbeným výrazem "challenge". Je to výzva, a v podstatě je stejné hrát o záchranu i o medaile.Prostě chci pomoci už i kvůli tomu, že jsem s klukama prožil čtyři pěkné roky od žáků až po dorost.

V jakém stavu se momentálně nachází družstvo staršího dorostu?

Abych pravdu řekl, tak jsem zklamaný, v jakém stavu a rozpoložení se družstvo nachází. Ještě před dvěma lety byli kluci špičkou v dorostenecké soutěži (vicemistři ČR a poté i 2.místo v Česko-Slovenském poháru) a nyní bojují o holé přežití v soutěží. Družstvu ujel vlak a ostatní týmy se za tu dobu zlepšily. Naštěstí se v podzimním závěrečném finiši podařilo získat důležité body, a to znamenalo útěk z beznadějné situace do situace "pouze" kritické.

Po 11. kolech Vám patří deváté místo v tabulce, jak by jste zhodnotil dosavadní výkony mužstva?

Jak už jsem uvedl výše. Posledních pět kol v podzimní části se blížilo naší představě. Vrátila se bojovnost, a to mělo za následek přísun bodů. A to jsme ještě prohráli tři utkání tím nejtěsnějším rozdílem. Škoda, mohlo se nám v jarní části dýchat lépe.

Jak vypadala zimní příprava na jarní část sezóny?

Zimní příprava byla z většiny zabezpečena D.Prepslem, který si myslím kluky připravil velice dobře, ale bohužel nemůžu být spokojený s docházkou některých hráčů, a to nám jistě v jarní části bude chybět.

Jak jste spokojený s hráčským kádrem?

Hráčský kádr je takový, jaký je a je třeba se s tím poprat. S tím bohužel nic neuděláme. Věřím, že na udržení v soutěží družstvo má.

A jaké jsou vaše cíle pro jarní část sezóny?

Cílem je určitě záchrana soutěže, čeká nás velmi těžký vstup do soutěže, kdy začínám s dosud neporaženou Duklou Praha. Ale i zázraky se dějí. Já budu velmi spokojen, když bude na hřišti i na střídačce parta, která bude táhnout za jeden provaz a odmaká každý zápas od první do poslední minuty. Výsledky se pak určitě dostaví.