Rozhovor s Tomášem Hrnčárkem!

31.10.2019

Nejen o mladším dorostu a působení v klubu, ale také o svém odchodu z výkonného výboru klubu KH ISMM Kopřivnice se v rozhovoru rozvykládal vedoucí družstva družstva mladšího dorostu Tomáš Hrnčárek.

Na lavičce mladšího dorostu působíte jako vedoucí družstva. S jakými ambicemi jste s týmem vstupovali do letošní sezóny? 

Jako správný vedoucí družstva a každý trenér vstupujeme vždy do sezóny s těmi nejvyššími ambicemi. Pro náš tým to znamená postoupit zpět do 1. ligy ml. dorostenců a být opět mezi házenkářskou elitou ČR.


Měl jste před sezónou z něčeho obavy? 

Největší obava byla z toho, jestli hráčský kádr zůstane stejný, protože někteří hráči přechází ze základní školy na střední a vlivem nového prostředí se jim jejich zájmy a priority mohou změnit. Tato obava se mi potvrdila, kdy tým před začátkem sezóny "dočasně" opustili tři hráči. Na hráčském výkonu se to zatím neprojevilo, protože na utkání pravidelně doplňujeme hráče ze starších žáků, kteří se takto již připravují na přechod do této kategorie.


Po čtyřech odehraných kolech jsou kopřivničtí mladší dorostenci lídrem druholigové tabulky. S výkony družstva určitě musí panovat spokojenost....


Spokojenost určitě panuje, ale jak jste již položil otázku, jsou za námi pouze čtyři kola a sezóna se teprve rozjíždí. Byl bych velmi rád, kdybych na tuto otázku mohl odpovídat na konci sezóny stejně.

Které utkání vám doposud udělalo největší radost? 


Dělají nám radost všechna odehraná utkání, ze kterých odcházíme jako vítězové a bereme dva body. Každý náš soupeř ve skupině má svou hráčskou kvalitu, proto ke každému soupeři přistupujeme s úctou a respektem. Nejvíce mě těší, když kluci plní pokyny našeho hlavního trenéra Víctora Donosa a nechají na palubovce své maximum.


Jako vedoucí mládežnických družstev už máte v klubu něco za sebou. Na co vzpomínáte nejraději? 


V tomto klubu se věnuji mládeži již 10 let. Prošel jsem skoro všemi kategoriemi od minižáků přes mladší a starší žáky a nyní druhou sezónu působím jako vedoucí družstva ml. dorostu. Nejraději se vzpomíná na sdílenou radost hráčů a trenérů společně s rodiči. Věřte, že jsou to nádherné momenty, které ve vás zůstanou navždy. Velice moc mě těší, když na utkání přijdou rodiče, rodinní příslušníci nebo jen kamarádi, kteří dokáží dát utkání potřebnou atraktivitu, kterou kluci přenesou na palubovku a odmění se výhrou.


V klubu jste působil na pozici člena výkonného výboru, ale nedávno jste se rozhodl funkci opustit. Co bylo hlavním důvodem vašeho odchodu z funkce? 

Hlavním důvodem odchodu z funkce člena výboru KH ISMM Kopřivnice bylo mé vlastní a pevně věřím, že správné rozhodnutí, které jsem navrhl členům výboru a také předsedovi klubu p. Veřmiřovskému. Náš klub má již nějakou dobu generálního sponzora ISMM. Všude ve světě bývá zvykem a dle mého názoru je to normální a běžná věc, že majitel firmy nebo jednatel, který je generální sponzor klubu, působí také v jeho vedení nebo dozorčích orgánech. Proto se mi jevilo zcela logické, aby při zachování stávajícího počtu členů výboru, uvolnil své místo majiteli firmy ISMM p. Cváčkovi. Mé rozhodnutí výbor klubu házené KH ISMM Kopřivnice jednomyslně přijal a zároveň poděkoval za dosavadní spolupráci.


Budete v klubu dále pracovat? 

Tím však má spolupráce s klubem nekončí, dále se budu věnovat mládežnickým družstvům i přes to, že již nepůsobím jako člen výboru. Během roku je spousta akcí pořádaných klubem, kterých se pravidelně účastním. V neposlední řadě plně podporuji jako člen Fanklubu naše A mužstvo. Nevynechám žádné domácí utkání a pokud klub vyšle autobus, tak ani venkovní zápasy!