Rozhovor s Rosťou Brůnou, novou posilou kopřivnických házenkářů!

24.08.2018

Drazí fans, přinášíme Vám rozhovor s novou posilou kopřivnických házenkářů Rosťou Brůnou, který působil posledních osm let v Německu! Že vám je to příjmení povědomé? Určitě ano! Příjmení Brůna je neodmyslitelně spjato s historií našeho klubu! Rosťův strýc František Brůna, který byl mistrem světa a stříbrný z olympiády, dosáhl s Kopřivnicí v roce 1977 na titul vicemistra a vybojoval s klubem právo účasti v PVP! Jeho bratr Michal hájí barvy dresu karvinského Baníku!


1. Rosťo, si nová posila klubu. Můžeš nám na úvod trochu přiblížit svou házenkářskou kariéru? 

Jsem odchovanec karvinské házené. Krom Karviné jsem hrál rok v Polsku za Piotrkow Trybunalski. Pak jsem hrál tři roky za Hranice na Moravě a odtud jsem šel za svojí manželkou (tehdy ještě přítelkyní) do Německa,
kde jsem působil posledních 8 let ve čtvrté lize. 

2. Jak vůbec došlo k tvému příchodu do Kopřivnice? 

Za to může Pepa Pour. :-) S rodinou jsme už byli rozhodnutí vrátit se do Česka a na konci sezóny jsme hráli proti Plauenu, kde Pepe chytá. Zmínil jsem se mu, že se už vracíme zpátky a on řekl, že v Kopřivnici hledají nějaké hráče,
že jestli ještě nechci v Česku pokračovat. Dal mi kontakt na trenéra Lubomíra Veřmiřovského a my se domluvili. 

3. Jaké jsou tvé dojmy z klubu a nových spoluhráčů? A jak hodnotíš vaše výkony v přípravě? 

Na Kopřivnici se mi líbí zázemí, posilovna a rehabka. Tu jsme například v Německu neměli vůbec. S klukama jsem kvůli práci a stěhování z Německa absolvoval jen tři týdny a navíc jsem kvůli zranění neabsolvoval žádné přátelské utkání. Ale zatím mám pozitivní pocity. Kluci jsou dobrá parta a když je třeba, tak dokážou pořádně zabojovat. To třeba ukázali doma na Tatra turnaji.

4. Trenér Lubomír Veřmiřovský spoléhá, že společně s další posilou týmu Zdeňkem Čadrou přinesete klid v koncovkách, ve kterých byste to měli brát na sebe. Věří, že budete rozhodovat zápasy. Bude těžké hrát s tím, že na tebe trenér tak spoléhá? 

Ze začátku to určitě nebude jednoduché. Důležité bude se s týmem co nejdřív sehrát a zvyknout si na nový herní systém. Je to něco jiného, než jsem byl doposud zvyklý. 

5. Příjmení Brůna je neodmyslitelně spjato s historií našeho klubu. Tvůj strýc František Brůna dosáhl s Kopřivnicí v roce 1977 na titul vicemistra a vybojoval s klubem právo účasti v PVP. Jednalo se tehdy o premiérovou účast Kopřivnice v PVP. Určitě by si rád navázal na úspěchy strýce v klubu...  

Bylo by určite pěkné navázat ale to je otázka spíše budoucnosti
v Kopřivnici je mladý tým, který ještě potřebuje nabrat zkušenosti.
Ale na co můžeme s bratrem navázat je,že proti sobě za Kopřivnici a Karvinou nastoupí dva Brůnové, jako to bylo tehdy před několika lety. Bude to takový rodinný svátek. 

Rosťo, děkuji ti za rozhovor a přeji ti tady v Kopřivnici mnoho sportovních úspěchů a vstřelených branek. 

Také děkuji.