Rozhovor s novou tváří kopřivnických házenkářů-brankářem Františkem Kubou!

08.09.2017

Pokračujeme v dalším díle rozhovorů! V letní přestávce došlo k posílení kádru. Jednou z nových tváří KH Kopřivnice je brankář František Kuba, který do Kopřivnice přišel z prvoligové Velké Bystřice. Sympaťák František Kuba tak mezi třemi tyčemi vhodně doplní stávající dvojici Chalupa - Žingor.

Franto, jak vlastně došlo k tvému příchodu do Kopřivnice?

Tímto bych Vás chtěl všechny tady v Kopřivnici moc pozdravit! K příchodu do Kopřivnice došlo tak, že Luba Veřmiřovský mi jednoho dne zavolal a zeptal se mě, jestli bych nechtěl za Kopřivnici hrát. Jak asi mnozí ví, tak jsme se potkali minulou sezonu ve Velké Bystřici. V tu chvíli jsem si myslel, že si ze mě dělá legraci a tak nějak jsem nad tím ani nepřemýšlel. Jenže Luba zavolal znovu a zeptal se mě, jestli se můžeme potkat, samozřejmě sem byl pro. Dali jsme si spolu kávu, Veřma mi nastínil o co mu v této sezoně jde a já měl jasno. Jsem tu a týmu bych chtěl být co nejvíce užitečný.

Jaké jsou tvé dojmy z klubu a nových spoluhráčů?

Dojem z klubu mám velice dobrý, protože vše šlape jak má a každý se snaží jak nejlépe umí. Všichni jedou na 100% a snaží se na sobě opravdu tvrdě makat. Kluci jsou tu suproví a hned jsme zapadli do kolektivu. Je tu dobrá parta mladých talentovaných hráčů, o kterých ještě uslyšíme.

Znal jsi některé kopřivnické hráče osobně ještě před tvým příchodem?

S hráči jsem se neznal osobně, ale v podvědomí jsem nějaké měl. S tréňou (Lubou), jak jsem již zmiňoval, jsem působil minulou sezonu ve Velké Bystřici.

Máte za sebou přípravu, jak jsi byl se svým prvními výkony v přípravě spokojen?

Abych řekl pravdu, tak v přípravných zápasech jsem se svými výkony spokojen nebyl. Doufám, že postupem času to bude lepší a lepší. Už teď můžu říct, že se cítím lépe. Pevně věřím, že týmu budu přínosem.

Co by si chtěl jednou v házené dokázat?

Vyšší cíle z důvodu pracovní vytíženosti nemám. Nícméně bych si přál hrát házenou co nejdéle a na co nevyšší úrovni.

Tvá pozice v bráně je jasná, hrál jsi v házenkářských začátcích i na jiném postu? Případně chtěl bys tři tyče někdy opustit a zajít si hodit třeba sedmičku. Případně kolik jsi dal v kariéře gólů?

Už v samotných začátcích jsem stál mezi třemi tyčemi. Nikdy jsem ani nepřemýšlel, že bych zkusil jiný post. Párkrát jsem na sedmičku šel, ale nepamatuji se, že bych dal branku. (smích) Hodem přes celé hřiště se mi ale podařilo párkrát skórovat.

Jaké ambice máš v Kopřivnici a s jakým umístěním bys byl spokojený po sezoně?

Mé ambice jsou jasné, být přínosem v týmu a odchytat co nejvíce minut. Cíl je udržet nejvyšší soutěž, ale proniknout do play-off by bylo super!

Franto, děkuji ti za rozhovor a ve tvém novém působišti ti přeji hodně štěstí a mnoho úspěšných zákroků.

Mockrát děkuji.


Autor rozhovoru: Martin Petřek