Rozhovor s kopřivnickým brankářem Petrem Chalupou!

02.09.2018

Týden před začátkem extraligové sezóny jsme pro Vás připravili rozhovor s mužem báječných zákroků Petrem Chalupou! Jak se brankář Petr Chalupa těší na novou sezonu? Co očekává od zápasu s Plzní? S jakým umístěním by byl spokojený po sezóně? A co by chtěl vzkázat fanouškům? Tohle a ještě více se dočtete v našem rozhovoru! 

 1. Jak jsi spokojen s výsledky v letní přípravě a jak se těšíš na novou sezónu?

Tak ono honit výsledky v letní přípravě není nutné, hlavní je se připravit jak po stránce fyzické, tak po stránce herní. Nicméně ani výsledky přátelských zápasů, myslím, nebyly zlé. Když vynechám utkání se Zabrze, kde jsme nebyli kompletní, a hrálo se v improvizované sestavě, i ty výsledky byly slušné. Utkání v Brně nám opravdu sedlo, vyhrát tam o nějakých 17 gólů, to se jen tak opakovat nebude. Tradiční domácí turnaj se dá taky považovat za úspěšný. Dokázat remizovat s plně profesionálním týmem Balatonfuredi, kde hrají také reprezentanti, je úspěch jako hrom. Porazily se Topolčany, které na Česko - Slovenském pohárů minulý víkend také ukázaly kvalitu. Škoda jen posledního zápasu s Freibergem, který nám nevyšel, tam se opravdu nepodařilo nic a je škoda, že jsme díky tomu skončili až na třetím místě. Naštěstí chuť jsme si napravili na turnaji v Litovli, který jsme vcelku suveréně vyhráli a určitě si tak dodali nějaké sebevědomí.

2. Jak si na tom zdravotně? Vše v pohodě?

V tuto chvíli jsem rozhodně připraven a nic mě vážně nelimituje. Nezbývá než zaťukat, ať to v tomto duchu nadále vydrží. Snad bude sezóna dlouhá a úspěšná, tak bych o to nerad přišel. 

3. V prvním utkání sezóny přivítáte v atraktivním duelu favorizovanou Plzeň. Jaký očekáváš zápas?

Ono ve srovnání s loňskem bude extraliga opět stejná v tom, že nebude slabého soupeře a každý zápas bude nesmírně těžký a důležitý. Proto je možná i dobře, že nás hned na úvod čeká jeden z favoritů na titul, který navíc bude po turnaji v Prešově a dvojutkání v poháru EHF rozehraný. Ale aspoň do toho skočíme rovnýma nohama a ukáže nám to, jak na tom opravdu jsme. Já osobně pevně věřím, že bychom ze zápasů něco vytěžit mohli. Poslední zápasy s Plzní venku i doma byly všechny extrémně vyrovnané a rozhodovalo se v koncovkách. Nepochybuji, že Plzeňáci mají oblíbenější haly, než je ta naše a bylo by fajn jim opět po roce nějaký ten bodík vzít. Papírový favorit je jasný, ale uvidíme po konci zápasu.

4. Los k vám nebyl příliš milosrdný. Hned na úvod vás čekají velice těžké zápasy. Souhlasíš?

Souhlasím, ale jak jsem už zmínil. Ono si opravdu není moc z čeho vybírat. Všechny týmy jsou vyrovnané a budou se navzájem o body obírat, bude tedy důležité zachytit začátek soutěže a nenechat si nic utéct. Jediný tým, který dle mě bude výkonnostně převyšovat, bude Baník Karviná. Troufnu si říct, že letos ještě s Radimem Chudobou posílili, a pokud se jim budou zranění vyhýbat, obhajobu zvládnout. Řekl bych, že u nás klíčem k úspěchu bude faktor domácích zápasů, ty se budou muset bodově zvládat.

5. S jakým umístěním bys byl ty osobně spokojený po sezoně?

Rozhodně musíme být pokorní. Myslím, že i klub to bude brát jako úspěch, pokud se opět probojujeme do play-off, což už samo o sobě bude extrémně těžký úkol. Jestli bychom byli pátí, šestí nebo sedmí není v tomto systému úplně podstatné. V play-off se může stát cokoliv a přináší to úžasné zápasy, které hráče nejvíc posouvají. Já osobně jsem za tento systém rád. Nicméně nebudu lhát, bylo by případně hezké nějakého favorita zaskočit a proklouznout do bojů o medaile, což by pro mě osobně byla pohádka. Loni s Lovosicemi jsme si dokázali, že to jde a papírové předpoklady nejsou všechno. Nicméně k tomuhle fantazírování je ještě zatraceně dlouhá cesta.

6. Chtěl bys něco vzkázat kopřivnickým příznivcům před samotným startem soutěžního ročníku 2018/2019?

Vzkaz je jasný. Ať návštěvnost v hale i nadále roste a stávající fanoušci nám zachovají svojí přízeň. Jsem nesmírně rád, že doby se mění a atmosféra v hale se nedá absolutně srovnávat s tou z dob, kdy bylo slyšet i spadlý špendlík. Máme úžasný fan club, ve kterém jsou srdcaři, o který se můžeme opřít, a který nám můžou mnohé kluby závidět. Já věřím, že s nimi a s celou halou v zádech můžeme loňskou jízdu za play-off minimálně zopakovat. My se vynasnažíme jim přinášet co nejvíce radostných zážitků. Ostatně kopřivnická házená, jakožto nejúspěšnější sport ve městě, si to zaslouží!


Peťo, děkuji za rozhovor. V nové sezóně ti přeji hodně úspěšných zákroků a samozřejmě týmových úspěchů.

Děkuji moc!!!