Rozhovor s kopřivnickým brankářem Markem Žingorem

23.08.2017

Tento týden jsme pro Vás připravili rozhovor s brankářem Markem Žingorem, který nejen v loňské sezoně odchytal spoustu zápasů ve velkém stylu a značně tak svým čarováním mezi třemi tyčemi dokázal znepříjemnit život všem střelcům v extralize. Tento bezesporu talentovaný brankář se v minulosti podíval i do juniorské reprezentace ČR.

Letní přípravu jste zahájili pod vedením nové trenérské dvojice. Jaká byla příprava a jak si s jejím průběhem spokojen? Pociťuješ oproti předešlému roku výraznou změnu? 

Určitá změna byla patrná, jelikož první tři týdny přípravy jsme trénovali dvakrát denně, na což jsme nebyli v předešlých sezónách tolik zvyklí. Dopolední tréninky, které jsme neabsolvovali v plném počtu v důsledku pracovních povinností některých spoluhráčů, byly zaměřeny na kondiční část a odpoledne, když už byli všichni hráči přítomni, jsme věnovali nácviku nového herního systému.

Minulý týden jste se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje na Valašsku, kde jste nakonec obsadili skvělé druhé místo. Věříš tomu, že vaše výkony mohou být předzvěstí lepších časů?

Výsledek je určitě potěšující, sehráli jsem tři kvalitní vyrovnané utkání, přičemž jsme ve dvou případech byli vítězní. Samozřejmě i ostatní týmy jsou ve fázi přípravy, a tak rovněž dolaďují jednotlivé herní detaily. Proto bych výsledek turnaje nijak nepřeceňoval, ale na druhou stranu jsme si dokázali, že házenou hrát umíme. Věřím, že jsme vykročili správným směrem, abychom kopřivnickou házenou pozvedli konečně výše.

Trenér Lubomír Veřmiřovský se na tým snaží přenést nový herní systém, tudíž úplně něco jiného, než na co jste byli v minulosti zvyklí. Jak tuto změnu v týmu vnímáte a jak moc je to pro vás náročné?

Myslím si, že pro kluky je přechod náročný, od mala byli zvyklí na styl hry, který jim Luba teď úplně rozhodil. Mně se to naštěstí tolik netýká, můj úkol zůstává stejný, zabránit obdrženým brankám . Na druhou stranu kluci už mají taky něco odehraného za sebou, a i přesto, že je to běh na dlouhou trať, si začínají základy tohoto nového herního stylu osvojovat. Právě Valašský turnaj byl prvním ostrým testem, a řekl bych, že některé pasáže byly odehrány solidně, byť stále je potřeba tvrdě pracovat a některé detaily systému doladit.

V letní přestávce došlo k posílení vašeho kádru. Novým členy KH Kopřivnice je trio z prvoligové Nové Bystřice. Přišel brankář František Kuba, který vás s Petrem Chalupou doplní v bráně. Jak jste si s novým kolegou sedli?

My v Kopřivnici máme dlouhodobě dobrou partu v kabině, a proto všichni příchozí zapadli do kolektivu bez sebemenších problémů. Co se Fany týče, za tu dobu, co jsem ho mohl poznat, je to pohodový usměvavý člověk, který srší neustále humorem . Myslím si, že nás dva na brankářském postu vhodně doplňuje.

Jaké jsou tvé osobní ambice do nové sezony a další kariéry?

Tak po jistých změnách v managementu klubu je logickým cílem záchrana extraligy, než si věci takříkajíc sednou. Každopádně osobní ambice jsou vyšší, a tím je play-off. Věřím, že tým je kvalitní natolik, aby se o tyto příčky rval. Co se další kariery týče, tak i já patřím k snílkům, kteří by rádi okusili kvalitní zahraniční angažmá. Momentálně se však upínám na školu, jelikož mě čeká, jestli se všechno povede, závěrečný rok na vysoké škole.

Co bys považoval za týmový úspěch v nové sezoně?

Zachránit extraligu a probojovat se bez závažných problémů do Play-off, kde posléze potrápit nějakého favorita tohohle ročníku a popřípadě překvapit.

Blížíme se pomalu ke konci a je tu moje poslední otázka.
Práskneš nám nějakou vtipnou příhodu z přípravného zápasu, tréninku, cesty na zápas? Byla nějaká?

Vtipné příhody se dějí neustále, ale bude rozumné, když si je nechám pro sebe, mnohdy totiž nejsou publikovatelné.

Marku, děkuji za rozhovor. V nové sezóně ti přeju hodně úspěšných zákroků a samozřejmě týmových úspěchů.

Děkuji pěkně!!!

                                                                                                Autor: Martin Petřek