Rozhovor s brankářem Markem Žingorem!

26.09.2018

Přečtěte si rozhovor s našim brankářem Markem Žingorem, který jsme připravili pro Český svaz házené! 

Každý může porazit každého, liga je vyrovnaná, říká po úvodních třech kolech kopřivnický brankář Žingor

Po úvodním zaváhání se Kopřivnice výsledkově napravila dvěma výhrami. Se čtyřmi body se teď drží na středu tabulky a družstvo teď vyhlíží cestu do Brna. Jak dosavadní výkony družstva vidí brankář Marek Žingor?

Po úvodní porážce s Plzní jste se dokázali rychle otřepat. Porazili jste Frýdek-Místek na jeho vlastní půdě a v posledním kole také Zubří, což se nestává každý den. Jaká nyní panuje atmosféra v šatně?

Momentálně panuje v šatně samozřejmě dobrá nálada. Po úvodním zápase sezóny proti Plzni, kdy nám nevyšlo absolutně nic, jsme si zvedli sebevědomí výhrou ve Frýdku-Místku a tyto důležité body jsme potvrdili doma proti Zubří. Této domácí výhry si hodně cením, jelikož asi za 7 let co chytám Extraligu, jsme doma Zubří porazit nikdy nedokázali. I přesto, že Zubří letos hodně obměnilo mančaft, se tato výhra zkrátka počítá.

Vy jste se v zápase proti Zubří rozchytal k parádnímu výkonu. Měl jste nějakou speciální přípravu před zápasem?

Příprava probíhá na každé utkání obdobně, u týmového videa rozebíráme soupeřovy slabé a silné stránky, které se snažíme v zápase využít či eliminovat. Když si pak zpětně pustím video doma sám, snažím se ještě zaměřit na jednotlivé detaily, které by mi mohly v zápase proti střelcům soupeře pomoci.

Nyní vás čeká utkání v Brně a poté přivítáte doma mistrovskou Karvinou. S čím do těchto zápasu jdete?

Do Brna se pojedeme porvat o dva body, i přestože Brnu chybí jejich největší osobnosti typu Hastíka a Dostalíka, nečeká nás nic jednoduchého. Určitě se na ně budeme muset dobře připravit a poté během zápasu maximálně koncentrovat. Co se zápasu s Karvinou týče, ten je pro mě ještě relativně daleko, snažím se koncentrovat zápas od zápasu, samozřejmě, že k nám přijede mistr minulé sezóny, kterému máme doma co vracet. Zápasy s Baníkem jsou vždycky jedny z těch fyzicky nejnáročnějších a určitě se budeme chtít doma porvat o body!

Marku, když se podíváte na letošní složení týmů a výsledky z uplynulých kol, myslíte si, že liga bude ještě vyrovnanější než v loňské sezóně?

I před sezonou jsem očekával, že liga bude nesmírně vyrovnaná a zatím se to jenom potvrzuje. Každý víceméně může porazit každého. Bude záležet, jak jsou týmy dobře fyzicky připravené a komu se vyvarují zranění. Přesto jsme stále na začátku a stát se může leccos.

Kdo je ve vašich očích největší favorit na titul?

Největší favoriti na titul dle mého názoru jsou oba loňští finalisté, ale rozhodně mohou překvapit i jiné týmy. Bude záležet na tom, kdo načasuje formu na play-off,, a jak se všem týmům budou vyhýbat zranění.

Autor: Martin Petřek