Rozhovor s Adamem Očkovičem!

20.10.2018

Drazí fans, v průběhu reprezentační přestávky jsme pro Vás připravili rozhovor s talentovaným Adamem Očkovičem, který působí v kategorii staršího dorostu i mužů. Co zajímavého nám Adam řekl?

Ahoj Adame, díky, že sis na nás a naše čtenáře našel chvilku. Moje první otázka je úplně jednoduchá. V extralize právě probíhá reprezentační přestávka, jak hodnotíš sezónu po šesti odehraných kolech?

Ahoj, za mě jednoznačně velká spokojenost. Ve všech zápasech, až na jednu výjimku, jsme podali velice dobré výkony a nedělali příliš mnoho technických chyb, které nás během zápasů nesrážely dolu. Tabulka je velmi vyrovnaná a jakákoliv ztráta bodu zamrzí, nejhezčí na tom však je, že může každý porazit každého. V tabulce sice vévodí Karviná s Plzní, ale i tyto týmy nejsou bez prohry a náskok na své soupeře je minimální.

Ty v Kopřivnici hraješ za starší dorost a zároveň za muže. Je to pro tebe náročné?

Náročné to určitě je, ale oproti minulé sezóně je to mnohem méně časově náročné. V minulém roce jsem trénoval pětkrát týdně s "áčkem" a třikrát za týden s dorostem. Naštěstí pro mě, tréninky za dorost tuto sezónu mám úplně minimálně, většinou tak jeden před zápasem.

Zároveň ještě studuješ gymnázium v Příboře. Máš při tom všem čas i na nějaké koníčky?

Jak už jsem zmínil výše, mám teď mnohem více volného času a do školy je toho paradoxně méně jak minulý rok, ale přibude toho, jelikož mě letos čeká maturita. Nikdy jsem společně s házenou žádné koníčky, kterým bych se mohl věnovat naplno, neměl. Většinu volného času se snažím trávit se svou přítelkyní.

V kategorii staršího dorostu jsi dlouhodobě střeleckou jistotou družstva. V předloňské sezóně si kraloval střelecké tabulce, loni jsi skončil na druhém místě a letos ti aktuálně patří třetí pozice. Určitě zažíváš parádní roky u házené, souhlasíš?

Zčásti nesouhlasím. Házená je týmový sport a většina mých úspěchu patří alespoň trošku i klukům a trenérovi, bez kterých bych takových výkonů nikdy nedosáhl. V dorostu se většinou spoléhalo na mé střely z dálky, ale hodně také záleželo na tom, jak mi kluci akci připravili. Jak si to ale člověk čte, tak to zní pěkně.

S kým si v mužích nejvíce rozumíš?

Nedá se až tak úplně říct s kým si nejvíce rozumím. Rozumíme si tak nějak všichni navzájem a všichni se bavíme se všemi. To je podle mě hodně důležité pro týmové sporty jako takové, obzvlášť pro házenou.

Jaký je tvůj vysněný házenkářský cíl?

Jak tak přemýšlím, tak asi žádný takový cíl nemám, člověk pak nemůže být zklamaný, že to nevyšlo. Asi se nechám překvapit kam se s házenou dostanu. :D

Máš ve sportu nějaké vzory?

Určitě ano a hned tři. Jsou jimi Karol Bielecki, Mikel Hansen a mladý Nikola Bilyk. Každý z nich má svůj vlastní styl, který mě inspiruje.

Jaké si dáváš osobní cíle v letošní sezóně?

Mám každou sezónu stejné cíle. Chtěl bych být nápomocný týmu a odvést na hřišti co nejlepší výkon.


Autor rozhovoru: Martin Petřek