První venkovní duel bez bodů, Kopřivnice padla v Novém Veselí

13.09.2021

Házenkáři Kopřivnice o víkendu prohráli na horké půdě Nového Veselí a na své první extraligové body si tak  budou muset ještě počkat.

SOKOL NOVÉ VESELÍ - KH ISMM KOPŘIVNICE 33:30 (15:12)

Papírově těžší soupeře oba týmy na úvod soutěže nedostat už nemohly. Ale zatímco Kopřivnice v prvním kole na domácí palubovce nevyzrála na favorizovanou Karvinou, Veselí se zasloužilo o první velké překvapení Extraligy, mistrovskou Plzeň porazili hráči z Vysočiny o 2 góly. Na domácí půdě na výhru navíc navázali, Kopřivnice padla ve Veselí  33:30.

První minuty před hlasitými tribunami nabídly vyrovnaný průběh, ve vedení byli dokonce malou chvíli kopřivničtí házenkáři, na 4:5 upravil skóre Domagoj Grizelj. Pár minut stačilo domácím, aby skóre otočili ve svůj prospěch, za stavu 8:5 si vzal trenér hostů oddychový čas. Po něm se hra vyrovnala, Kopřivnice ale již nedokázala stáhnout ztrátu na méně než jeden gól. Robert Halíček v poslední minutě stanovil poločasové vedení svého týmu na 15:12. Ani ve druhém poločase se nedařilo týmům utrhnout se na výraznější náskok. V lepší pozici bylo domácí Veselí, které udržovalo bezpečný odstup od svého soupeře, Jakub Flajsar zvyšoval na 20:15, Luboš Bartůněk třináct minut před koncem na 26:21. Kopřivnice se snažila ztrátu smazat, nikdy se jí to ale úplně nepodařilo, domácí tým se mohl v důležitých chvílích spolehnout na brankáře Martina Štohanzla. Nejblíže byli hosté ve dvacáté druhé minutě, na 27:25 snižoval Jan Hanus. Veselí už si ale závěr pohlídalo a v ZDT Aréně oslavilo s vlastními fanoušky hráči vítězství a další bodový zisk.

"Chtěl bych v první řadě pogratulovat domácím k zaslouženému vítězství. Myslím si, že bojovali více, že chtěli o trošičku více ty dva body urvat, což bylo dneska klíčové. Pokud se nebudeme rvát srdcem, tak prostě dneska v Extralize bude velmi těžké uhrát body. Na 33 obdržených branek venku nejde vyhrát, to znamená, že jsem nespokojený s agresivitou v obraně, a jak jsem řekl, s bojovností. Udělali jsme hrozně moc nevynucených chyb, které se nesmějí stávat," reagoval na průběh utkání po jeho konci trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Spokojenější byl Peter Kostka, trenér Veselí na úvod pochválil fantastickou kulisu, ve které se utkání hrálo: "Tolik energie a sil, kolik nám naše tribuny během celého duelu dodávaly, to se jen tak nevidí, ani se to nedá popsat slovy." Samotné utkání měli dle jeho slov domácí hráči pod kontrolou, vyzdvihl především útočnou fázi. "Už druhý zápas v řadě jsme dosáhli na více než 30 gólů, což je skvělé. Ještě víc mě těší skutečnost, že znovu byla naše gólová potence rozložena na téměř celý tým. Jednak to svědčí o variabilitě našeho útoku, díky čemuž nejsme pro soupeře natolik čitelní, ale především je to výsledek naší filozofie - častou rotací velkého počtu hráčů udržet tempo hry a rozložit odpovědnost a kvalitu na celý mančaft," řekl Kostka a dodal, že si je vědom, že jeho hráči se budou muset poprat i s těžšími dny, ale týmu maximálně důvěřuje a je přesvědčený, že všechny nástrahy zvládnou.

Nové Veselí - Kopřivnice 33:30 (15:12)
Nejvíce branek: Burnazović 6/2, Bartůněk 5, J. Flajsar 4/2 - Grizelj 7/1, Čadra 5, Petřík 5/3. Rozhodčí: Letev, Králíček. Sedmimetrové hody: 6/4 - 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 360.