První přípravný zápas s  Gornikem Zabrze

01.08.2017

Kopřivnice začala zostra, utkala se s polským Zabrze 


První přípravný zápas mají za sebou extraligoví házenkáři KH Kopřivnice. Na domácí palubovce se v pátek dopoledne střetli s polským celkem NMC Górnik Zabrze, v jehož barvách hrají exkarvinští Galia a Frančík a jehož trenérem je český kouč Rastislav Trtík

  KH KOPŘIVNICE - NMC GÓRNIK ZABRZE 29:35
"Splnilo to očekávání. Dlouho se to tahalo, hráli jsme ale jen na čtyři spojky, a to v závěru rozhodlo. Ukázalo se, že soupeř na tom byl fyzicky lépe," popsal asistent kopřivnického trenéra Jiří Gřes ml.

On sám měl z výkonu svěřenců dobrý pocit. "Na to, že to byl první zápas v přípravě, před nímž jsme měli v ruce jen čtyřikrát balon, tak to splnilo naše očekávání," potvrdil. 

 Střelecky se z domácích dařilo nejvíce dvojici Fulnek, Rachač, první nastřílel deset, druhý sedm branek. Podle Gřese ale utkání odhalilo i bolavá místa kopřivnického celku. "Dostávali jsme góly po stejných chybách, které se stále opakovaly, například špatné bránění pivota. Takže víme, na čem musíme zapracovat," odhalil. 

 Do zápasu zasáhli všichni hráči, kteří neměli pracovní povinnosti. "Nešlo nám až tak o výsledek jako to, aby se kluci trošku ukázali. Určitě jim to může dát hodně. Věříme, že je zdravě nabudilo postavit se mužstvu zvučného jména," doufá Gřes s tím, že důležitým znakem byla bojovnost, kterou tým po celých 60 minut předváděl. 

  Kopřivnice: Žingor, Chalupa, Kuba, Střelec M., Veřmiřovský, Petřík, Mička, Karban, Hanus, Krpelík, Hardt, Fulnek, Bukovský, Rachač. Trenéři L. Veřmiřovský a Jiří Gřes. 

 Před extraligou, která začíná o druhém zářijovém víkendu, sehrají házenkáři KH Kopřivnice ještě další přípravná utkání. Mimo jiné se v úterý 8. srpna utkají doma s týmem Pepino SKP Frýdek-Místek, v pátek 18. a sobotu 19. srpna se představí na turnaji v Zubří a o týden později hostí v Kopřivnici tradiční turnaj O pohár Tatry, kterým by mělo přípravné období na nejvyšší soutěž vyvrcholit.